Ripple chce wpłynąć na prawodawstwo branży kryptowalut

źródło: pixabay.com
2 382

Amerykańskie przedsiębiorstwa związane z technologiami finansowymi, w tym Ripple, planują zwiększyć adopcję kryptowalut poprzez wpływ na amerykańskie instytucje, tj. SEC, czy Kongres Stanów Zjednoczonych. Znacząca grupa firm,  startupów FinTech i przedsiębiorstw związanych z branżą kryptowalut, postanowiło rozpocząć kampanię promującą legalną przestrzeń sprzyjającą rozwojowi ekosystemu walut wirtualnych. Firmy zaangażowane w projekt, to między innymi Ripple Labs, Coil, Hard Yaka oraz PolySign. Ponadto, grupa skorzystała z usług Klein/Johnson Group, firmy polityki publicznej i kancelarii prawnej, która w ostatnich latach pracowała nad doradztwem w zakresie usług finansowych i technologicznych. 

Przedsięwzięcie nosi nazwę „Securing America’s Internet of Value Coalition” i jest współtworzona przez Ripple Labs, Coil, Hard Yaka oraz PolySign. Obecność RippleLabs jest szczególnie ważna, gdyż koalicja zainwestuje duże kwoty na rozwój projektu. Zgodnie z raportem, Klein/Johnson otrzyma miesięczną sumę 25000 dolarów oraz dodatkowo 10000 XRP za pomoc koalicji. Jak podaje, Bloomberg, działania firm nie pójdą na marne, a zamiast tradycyjnych kampanii promocyjnych, grupa zdecydowała się zatrudnić usługi dużej kancelarii prawnej, aby podjąć walkę z kształtowaniem prawa w obszarze walut cyfrowych.

Ripple głównym członkiem koalicji

Grupa firm zajmujących się technologiami finansowymi FinTech łączą siły, aby zrzeszyć prawodawców i regulatorów w sprawie rynku kryptowalut. Firmy te planują zapłacić swoim zwolennikom w Waszyngtonie częściowo w monetach cyfrowych, tj. Ripple. Wszystkie firmy posiadają siedziby w San Francisco. Obejmuje to również firmę Ripple i kilka startupów związanych z FinTech. Firmy zaangażowane w przedsięwzięcie próbują naprowadzić amerykański Kongres oraz instytucje takie jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na odpowiedni tor regulacyjny.

Do tej pory, instytucje te „próbowały dowiedzieć się”, jakie przepisy federalne powinny obowiązywać w przypadku tokenów cyfrowych i technologii blockchain, która jest fundamentalną podstawą działania kryptowalut. Wśród największych obaw urzędników są wysokie wahania cenowe, oszustwa związane z promowaniem Initial Coin Offering (ICO) i ogólnego wykorzystania walut wirtualnych w działalności przestępczej. Koalicja firm spróbuję wpłynąć na zmianę oceny urzędników ws. walut wirtualnych.

Kryptowalut
źródło: pexels.com

Koalicja oczekuje znacznego wpływu na amerykańskie instytucje, zwłaszcza teraz, gdy zmiany komisarzy w SEC pomogły organizacji uzyskać bardziej pozytywny pogląd na temat kryptowalut, szczególnie w odniesieniu do tak oczekiwanych funduszy ETF na Bitcoinie.

Co sądzicie o zaangażowaniu Ripple oraz innych firm technologicznych dla utworzenia rzetelnego prawa dla kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze