Ripple chce przejąć część biznesu upadłej FTX

Ripple chce przejąć część biznesu upadłej FTX: Brad Garlinghouse

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, powiedział, że firma jest zainteresowana firmami należącymi do FTX, które obsługują klientów biznesowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, jest podobno zainteresowany kupnem niektórych części upadłej giełdy kryptograficznej FTX.

Na marginesie konferencji Ripple’s Swell w Londynie – która odbyła się 16 i 17 listopada – Garlinghouse powiedział The Sunday Times, że były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried zadzwonił do niego na dwa dni przed złożeniem przez firmę wniosku o upadłość, ponieważ próbował zebrać inwestorów by ratować biznes.

Dyrektor generalny Ripple powiedział, że podczas rozmowy obaj dyskutowali, czy istnieją firmy należące do FTX, które Ripple „chciałoby posiadać”.

Część mojej rozmowy dotyczyła tego, czy potrzebuje płynności, może są biznesy, które kupił lub ma, które chcielibyśmy posiadać […] Czy kupilibyśmy od niego niektóre z nich? Zdecydowanie jesteśmy zainteresowani” – powiedział.

Jednak Garlinghouse przyznaje, że teraz, gdy FTX złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 11 w Stanach Zjednoczonych, potencjalna transakcja dla firmy FTX będzie „znacznie inna niż byłaby jeden do jednego”.

„Nie mówię, że nie będziemy patrzeć na te rzeczy – jestem pewien, że tak. Ale to trudniejsza ścieżka do transakcji” – dodał.

Przeczytaj także: Prawne przepychanki w sprawie o bankructwo FTX między Bahamami a USA

Około 130 firm powiązanych z FTX, w tym FTX.US, zostało objętych wnioskiem o upadłość w Delaware.

Niektóre spółki zależne nieobjęte postępowaniem obejmują kryptowalutową izbę rozliczeniową LedgerX, FTX Digital Markets, FTX Australia Pty i procesor płatności FTX Express Pay.

Garlinghouse powiedział, że byłby zainteresowany kupnem części, które służyły klientom biznesowym.

Na dzień dzisiejszy Ripple nie udziela jednak dodatkowych komentarzy.

Wygląda na to, że dyrektorzy Ripple, podobnie jak wiele firm w branży, śledzi najnowsze osiągnięcia sagi FTX.

10 listopada dyrektor ds. technologii Ripple, David Schwartz, opublikował wiadomość na Twitterze do pracowników FTX, sugerując, że w Ripple będzie dla nich miejsce pracy, o ile nie są zaangażowani w nieprawidłowości lub źle pojętą etykę biznesową.

FTX niedawno wyznaczyła firmę Kroll zajmującą się administracją restrukturyzacyjną jako swojego agenta, aby śledzić wszystkie roszczenia wobec FTX i zapewnić, że zainteresowane strony zostaną powiadomione o rozwoju wydarzeń w całej sprawie upadłościowej na podstawie Rozdziału 11.

To co dla niektórych jest tragedią dla innych jest szansą. I dobrze, że w przypadku FTX tak właśnie się dzieje. Giełdy zdecentralizowane DEX zwiększają swoje obroty skokowo, a branża chce przejąć zdrowe podmioty i ludzi nie uwikłanych w nielegalne interesy.

To zdecydowanie dobrze świadczy o sektorze i daje podstawy do optymizmu.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze