Rhett Creighton | „Bitcoin może spaść do zera, jeśli…”

Wypowiedzi, które członkowie społeczności kryptowalut publikują na mediach społecznościowych są często tak abstrakcyjne i absurdalne zarazem, ze wywołują uśmiech na twarzach czytelników. @DumbestTweetHub na Twitterze jest jednym z najchętniej czytanych źródeł zbierających „krypto bzdury” w jednym miejscu. Kryptowalutowe media zwróciły ostatnio uwagę na „rosnącą popularność” jednego z takich tweetów.

„Rhett Cryptography” na Twitterze ma około 24 000 obserwujących. Twórca Zclassic w jednym z tweetów stwierdził, że Bitcoin może spaść do zera, jeśli ktoś „zatrzyma produkcję bloków” i zaangażuje się w kwantowe ataki komputerowe.

Crypto Twitter jest bardzo wyczulony, jeżeli chodzi o tego typu wpisy. Tweet Rhett Cryptography (@HeyRhett) zabiera ostatnio wątpliwą chwałę jako jedna z najbardziej absurdalnych wypowiedzi odnośnie bitcoina jego wartości. Jego tweet pojawił się i jest obficie komentowany właśnie na kanale Dumbest Crypto Tweet Award.

https://twitter.com/DumbestTweetHub/status/1164086229467459584?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1164086229467459584&ref_url=https%3A%2F%2Fbeincrypto.com%2Fbitcoin-could-go-to-zero-claims-zclassic-and-btcp-creator%2F

Sytuacja, o której pisze Rhett, wygląda następująco: Bitcoin może spaść do zera, jeśli komuś uda się jakoś zatrzymać produkcję bloków. Może się to również zdarzyć poprzez ataki przeprowadzone w wykorzystaniem komputerów kwantowych o ogromnej mocy obliczeniowej. Jeśli taki scenariusz dotknie Bitcoina, kapitał z wiodącej kryptowaluty popłynie do innych sieci. W opinii Autora mogą to być sieci Litecoin i Bitcoin Cash.

Dlaczego tezy RhettCryptography są, delikatnie mówiąc, wątpliwe? Oto kilka argumentów:

  • nikt nie może „zatrzymać produkcji bloków”, ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany
  • ataki ze strony komputerów kwantowych to, póki co, bardzo daleka perspektywa czasowa
  • bitcoin nie może i nigdy nie spadnie do zera, chyba że cała moc obliczeniowa nagle zniknie
  • Rhett wydaje się wierzyć, że Litecoin i Bitcoin Cash są w jakiś sposób „odporne” na ataki kwantowe.

Może to po prostu zwyczajny żart?

Cytowany tweet ma szansę na przejście do historii, jeżeli chodzi o kontrowersyjne wpisy na @DumbestTweetHub. Pozostaje mieć nadzieję, że Autor żartował.

Jakie są najbardziej absurdalne krypto tweety, na jakie kiedykolwiek natknęliście się w sieci? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze