Regulator Finansów w Singapurze pomoże firmom kryptowalutowym

873
Regulator Finansów w Singapurze jest gotów udzielić pomocy firmom kryptowalutowym, które mają problemy z zakładaniem lokalnych rachunków bankowych. Pomimo pomocy projektom krytpowalutowym regulator nie planuje złagodzić obecnych regulacji, w celu przyciągnięcia startupów kryptograficznych do kraju.

W wywiadzie dla Boomberga, Dyrektor Zarządzający Monetary Authority of Singapore (MAS) Ravi Menon zaczął rozważać stworzenie zrównoważonego środowiska regulacyjnego dla nowych w Singapurze firm kryptograficznych.

„To, co próbujemy zrobić to, połączyć banki i kryptowaluty z startupami fintech, aby sprawdzić, czy jest pomiędzy nimi zrozumienie, oraz zobaczyć do czego mogą dotrzeć „.

„Charakter tego biznesu jest nieco inny, więc banki mogą potrzebować nowych narzędzi,, aby potwierdzić dobre intencje. Mam nadzieję, że uda nam się zjednoczyć umysły, abyśmy mogli pokonać tę przeszkodę „.

W ostatnich latach Singapur zyskał sobie przychylnej jurysdykcji dla branży fintech, a Ravi Menon publicznie poparł obietnicę rozwijanie kryptowalut i technologii blockchain .

Singapur naciska na rozwój sektora technologii finansowych jako sposobu tworzenia miejsc pracy i dywersyfikacji gospodarki, przy jednoczesnym ostrożnym podejściu do wymian i innych aspektów branży kryptowalut. Niektóre firmy blockchainowe skarżyły się, że istnieje próżnia regulacyjna utrudniająca ich operacje w Singapurze, ponieważ nie są one w stanie otworzyć lokalnych rachunków bankowych lub ich konta zostały zamknięte.

Pomimo zaoferowania pomocy branży Dyrektor Zarządzający Monetary Authority ostrzega, że wiele aspektów branży krytpowalutowej wciąż pozostaje niejasnych i niebezpiecznych dla inwestorów. „Niektóre z tych działań są rzeczywiście dość nieprzejrzyste. Nie winiłbym banków za to, że nie otwierają rachunków bankowych „- powiedział.

Regulacje w branży kryptowalut w Singapurze

System regulacyjny dla kryptowalut w Singapurze cechuje otwartość na nowe technologie. Na regulacyjnej mapie kryptowalut możemy go umieścić między Japonią, która przyjęła podejście przyjazne wytyczne, a Chinami, które wydały całkowity zakaz wymiany cyfrowych walut i ICO. Singapur jest najbardziej, po Japonii, rozwiniętym państwem Azji. Ze względu na gwałtowny rozwój gospodarczy od czasów II wojny światowej zalicza się go do „azjatyckich tygrysów”.

Czy wyważona polityka regulacyjna uczyni Singapur tygrysem na kryptowalutowej mapie świata? Tego z pewnością dowiemy się za kilka lat.

Komentarze