Razer zachęca graczy do wydobywania dla nich kryptowalut

1 499

Razer, jedno z najbardziej popularnych przedsiębiorstw produkujących sprzęt komputerowy dla graczy, rozpoczęło swoją przygodę z miningiem kryptowalut. Nawiązując do oświadczenia firmy, Razer utworzyło tzw. SoftMiner, specjalistyczne oprogramowanie służące do wydobywania kryptowalut. Ma ono posłużyć do miningu poprzez zangażowanie chętnych graczy, którzy w zamian otrzymają specjalne punkty „Razer Silver”. Użytkownicy będą mogli wymienić je na gry komputerowe, oprogramowania i vouchery na sprzęt Razer. Warto zaznaczyć, iż wszystkie wydobyte kryptowaluty będą od początku do końca w posiadaniu firmy Razer, a otrzymane punkty w ramach programu lojalnościowego są naprawdę znikome.

Zgodnie z opisem SoftMiner, dzięki zaangażowaniu minerów, będą oni mogli wymieniać swoje punkty na przedmioty oferowane przez firmę Razer. Będą to między innymi gry, oprogramowania, czy vouchery na sprzęt komputerowy (myszki, słuchawki, klawiatury). Nowe oprogramowanie SoftMiner wykorzystuje procesory graficzne,  a użytkownik otrzymuje punkty Razer Silver zgodnie z wydajnością swojego procesora graficznego i tym, jak długo pozostawia uruchomione oprogramowanie. Nie jest jasne, w jaki sposób jest to lepsze rozwiązanie niż używanie oprogramowania wydobywczego innych firm do bezpośredniego miningu kryptowalut. Podczas gdy Razer Silver może zostać wydany w sklepie Razer, kalkulacje sugerują, że zarobienie na klawiaturę firmy, może zająć nawet jeden rok. Razer Silver można również zdobyć grając w gry obsługiwane przez oprogramowanie Razer.

„Po prostu uruchom Razer SoftMiner na komputerze i pozwól mu wykonywać ciężką pracę. Rozpocznij od zgrabnego interfejsu oprogramowania i spektrum funkcji Razer Chroma. Aby uzyskać najlepsze wrażenia z eksploatacji, włącz tryb automatyczny i nieograniczony dostępem do Internetu. Zdecydowanie zalecamy uruchomienie SoftMiner na komputerze z procesorem graficznym przynajmniej Nvidia GTX 1050 lub AMD RX 460.” – piszą na swojej stronie

kryptowalut
źródło: https://www.razer.com/softminer?utm_source=community_all&utm_medium=community&utm_campaign=181212_CMG_WW-_-Razer-Softminer-_-BR

Kryptowaluty, a opłacalność użytkowników Razer

Według firmy, konsumenci mogą wygenerować 500 punktów Razer Silver lub więcej w ciągu dnia. Niestety, 500 kredytów nie wystarczy, aby uzyskać sprzęt do gier z programu nagród Razer. Aby otrzymać jakikolwiek sprzęt, użytkownik potrzebować będzie 51 000 kredytów, a wtedy może otrzymać mysz do gier Razer DeathAdder. Z drugiej zaś strony, klawiatura Razer’s Huntsman Elite wyliczona została na 280 000 kredytów. Zakładając, że użytkownik generuje 500 kredytów dziennie, oznacza to, że musi włączać aplikację Softminer przez 560 dni, aby uzyskać klawiaturę Huntsman Elite, która kosztuje zaledwie 199$. Tak więc należy odpowiedzieć sobie samemu, czy warto obciążać własny sprzęt komputerowy dla znikomych korzyści płynących od firmy Razer.

Co sądzicie o nowym pomyśle Razer? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze