Rakuten zamierza wprowadzić kryptowaluty do nowej aplikacji płatniczej

źródło: pexels/pixabay
953

Szybkie i proste transfery pieniężne stają się podstawą w dzisiejszym świecie finansów, szczególnie w krajach takich jak Japonia. Rakuten, japoński gigant branży e-commerce pracuje nad nową wersję aplikacji płatniczej, w której najprawdopodobniej uwzględnione będą kryptowaluty. Informacja ta została podana w raporcie firmy o zyskach na rok 2018. Nowa wersja aplikacji o nazwie Rakuten Pay zaplanowana została na 18 marca i będzie obsługiwać „wszystkie rozwiązania płatnicze wbudowane w jedną platformę”.

W sierpniu ubiegłego roku, firma nabyła giełdę kryptowalut „Everybody’s Bitcoin„. Według rzecznika firmy, inwestycja ta miała służyć w przyszłej implementacji płatności kryptowalutowych dla usług i produktów Rakuten Group, tj. Rakuten Pay.

Japońskie firmy coraz bardziej inwestują w rozwój aplikacji mobilnych służących do wykonywania szybkich płatności. Poddana gruntownej przebudowie, aplikacja Rakuten Pay uzyska kompletnie nową infrastrukturę, jak i możliwości transakcyjne. Po uruchomieniu nowej wersji w marcu 2019 r., użytkownicy będą mogli korzystać z wielu nowych funkcji transferów pieniężnych. Podstawowe zastosowania, takie jak karty płatnicze i płatności QR, są dla firmy priorytetem w implementacji rozwiązań finansowych. Wszystkie te funkcje będą bardzo przydatne w Japonii, z racji, iż konsumenci wydają obecnie coraz więcej pieniędzy za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Platforma będzie również obsługiwać płatności w postaci specjalnych punktów Rakuten, Rakuten Cash i Rakuten Edy (pre-paid).

Informacja o wdrożeniu kryptowalut do nowej wersji aplikacji nie jest jeszcze pewna. Rzecznicy firmy wielokrotnie poruszali temat kryptowalut, a szczególnie rosnący popyt na te usługi. W sierpniu ubiegłego roku, rzecznik firmy powiedział, iż pewna liczba klientów, w szczególności klientów walutowych, domagała się rozpoczęcia świadczenia usług wymiany kryptowalut przez Rakuten Group.

rakuten kryptowaluty bitcoin
źródło: pixabay.com

Rakuten przejął giełdę kryptowalut „Everybody’s Bitcoin”

Bardzo częstym zabiegiem przedsiębiorstw finansowych jest pozyskiwanie spółek związanych z rynkiem kryptowalut oraz technologią blockchain. W sierpniu ubiegłego roku, Rakuten poinformowało o nabyciu giełdy kryptowalut „Everybody’s Bitcoin”. Firma twierdziła wówczas, iż oczekuje zwiększenia roli płatności opartych na kryptowalutach w handlu elektronicznym, sprzedaży detalicznej i płatnościach P2P. Rakuten zakupiło giełdę „Everybody’s Bitcoin” za kwotę 2,4 mln dolarów.

Aby zapewnić płynne metody płatności kryptowalutami firma uważa, że ​​konieczne jest zapewnianie podstawowych funkcji wymiany kryptowalut. W styczniu br. Rakuten ujawnił, że należąca do firmy giełda „Everybody’s Bitcoin”, stała się częścią nowej spółki zależnej Rakuten Payment.

Co sądzicie o działaniach Rakuten w sferze kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze