Puchar Polski Catan 2021: podsumowanie dotychczasowych rozgrywek

Wielki finał organizowanego przez FlyingAtom Pucharu Polski Catan 2021 coraz bliżej, dlatego warto podsumować dotychczasowe rozgrywki, zwłaszcza że BitHub jest partnerem medialnym wydarzenia.

Zakończył się już 1 miesiąc eliminacji, dzięki czemu możemy oficjalnie poinformować, którzy gracze z takich miast jak Wrocław, Kraków i Katowice będą walczyli o mistrzostwo podczas Wielkiego Finału w Warszawie.

Poznań

Pierwsze eliminacje odbyły się 4 września w Poznaniu (LABA.Land). Uczestniczyło w nich 24 zawodników, z których najlepszymi graczami okazali się Dominik Dudziński (20 punktów) oraz Adam Krasner (19,5 pkt) i to właśnie oni otrzymali zaproszenie na finał w Warszawie.

Wrocław

Kolejne eliminacje miały miejsce 12 września we Wrocławiu. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, rozgrywki w pubie AR-Bar odbyły się w miłej atmosferze. Wydarzenie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem niż poznańskie eliminacje, a o zwycięstwo walczyły aż 32 osoby. Do finału dostało się czterech graczy: Grzegorz Żurawski (22 pkt), Tomasz Paczkowski (21 pkt), Kacper Maciejewski (20,5 pkt) oraz Szymon Kuba (19 pkt).

Kraków

19 września w Krakowie o zwycięstwo walczyło 42 graczy (co przełożyło się na największe rozgrywki ze wszystkich dotychczasowych wydarzeń). Wśród uczestników nie brakowało osób, które miały już na koncie tytuł Mistrza Polski lub nawet Mistrza Europy w Catan. Podziękowania za organizację krakowskiej edycji eliminacji należą się Michałowi z kawiarni Boardowa. Do kolejnego etapu, czyli finału w Warszawie dostało się czterech graczy: Kamil Lizurek (22 pkt), Damian Bielanski (21 pkt), Magdalena Lizurek (20 pkt) oraz Dominik Jurkowski (19,5 pkt).

Szczecin

Turniej w Szczecinie, który miał miejsce 26 września, przyciągnął tylko 16 uczestników, ale za to walka była bardzo zacięta. Do kolejnego etapu dostali się: Damian Kiona (22 pkt) oraz Bartek Dopierala (20 pkt).

Radom

Wychodzi na to, że w porównaniu z innymi miastami, Catan nie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier planszowych z Radomia. Na szczęście dzięki sprawnej organizacji GryPlanszowe24 udało się zebrać 16 graczy. Do finału dostało się dwóch z nich: Marcin Kaniewski (19 pkt) i Adrian Wanat (18,5 pkt).

Katowice

Rozgrywki w Katowicach przyciągnęły nie tylko mieszkańców tego miasta, ale również graczy, którzy brali udział w krakowskich eliminacjach. Tym samym o miejsce w finale rywalizowało aż 26 zawodników, co było możliwe dzięki sprawnej organizacji, za którą odpowiadała planszówkowa kawiarnia Ludiversum. Do finałowych rozgrywek w Warszawie przeszły cztery osoby: Bartosz Godawski (20,5 pkt), Krzysztof Schafer (20 pkt), Filip Babiński (19 pkt) i Piotr Kotlarski (18 pkt).

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Wyrównana punktacja to zapowiedź bardzo emocjonującego finału, zwłaszcza że wezmą w nim udział gracze o dużych umiejętnościach.

Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w najbliższych rozgrywkach eliminacyjnych!

10.10 – Olsztyn
16.10 – Tarnów
23.10 – Kwidzyn
24.10 – Ostróda
24.10 – Kraków
30.10 – Warszawa
31.10 – Gdynia

Komentarze