Przygody Kim Kardashian z kryptowalutami

Zespół prawników Kim Kardashian składa wniosek o oddalenie pozwu dotyczącego kryptowalut EthereumMax

Prawnicy Kim Kardashian złożyli wspólny wniosek o oddalenie pozwu zbiorowego przeciwko amerykańskiej bizneswoman za promowanie rzekomego tokena EMAX kryptograficznego w celu „pomp and dump”.

Zespół prawników Kim Kardashian złożył wniosek o uchylenie pozwu zbiorowego wymierzonego w bizneswoman i inne amerykańskie gwiazdy.

Kardashian i garstka innych wybitnych amerykańskich wpływowych osób ze świata mediów społecznościowych otrzymali w styczniu 2022 r. pozew zbiorowy w związku z twierdzeniami, że wprowadzali inwestorów w błąd poprzez promocję w mediach społecznościowych kryptowaluty o nazwie EthereumMax (EMAX).

Kardashian opublikowała posty na Instagramie promujące projekt w czerwcu 2021 r., W tym samym czasie w pozew wplątał się również wielki bokser Floyd Mayweather po promowaniu tokena opartego na Ethereum w ramach przygotowań do walki bokserskiej celebrytów przeciwko YouTuberowi Loganowi Paulowi w tym samym okresie .

Fani mogli kupować bilety pay-per-view za pomocą tokena, który wzrósł po promocji Kardashian i innych wpływowych osób. Wartość EthereumMax znacznie spadła później, pozostawiając wielu bez grosza.

Pierwotne zeznanie sądowe, w którym wymieniono Kardashiana, Mayweathera i ośmiu innych, twierdziło, że kierownictwo firmy współpracowało z promotorami celebrytów, aby składać mylące oświadczenia na temat tokena i ich kontroli nad większością tokenów. Steve Gentile i Giovanni Perone zostali wymienieni jako współzałożyciele projektu.

Zespół prawników Kardashiana argumentował za oddaleniem pozwu zbiorowego w dokumentach sądowych zbadanych przez Cointelegraph, odnosząc się do 10 roszczeń wniesionych przeciwko wpływowym osobom. Kluczowym punktem były kwestionowane historie Kardashian na Instagramie:

„Co najważniejsze, żaden z wymienionych powodów nie twierdzi, że w rzeczywistości oglądał posty na Instagramie przed zakupem tokenów w odpowiednim okresie”.

Zgłoszenie argumentowało również, że twierdzenia powodów, jakoby wpływowe osoby były opłacane w Etherum (ETH) w celu promowania EMAX, były bezpodstawne, biorąc pod uwagę brak dowodów na to, że Kardashian otrzymała rekompensatę finansową za swoje posty na Instagramie.

Zespół prawny Kardashian podkreślił również, że nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że Kardashian kiedykolwiek sama kupowała, otrzymywała lub sprzedawała tokeny. Pozwani wspólnie złożyli wspólny wniosek o oddalenie pozwów zbiorowych.

Podczas gdy Kardashian stara się zdystansować się od swojego zaangażowania w porażkę EthereumMax to bokser Mayweather był zaangażowany w podejrzaną promocję projektu kryptowalutowego.

Bokser wcześniej uniknął procesu po tym, jak promował oszukańczą ofertę monet Centra Tech w 2017 roku wraz z amerykańskim producentem muzycznym DJ Khaledem. Zostali uniewinnieni po tym, jak sędzia orzekł, że inwestorzy nie udowodnili, że kupili tokeny z powodu działań promocyjnych Mayweathera i Khaleda.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx