Przesłano 27,029 BTC w 24 godziny | Wieloryby w akcji

źródło: pexels/pixabay
3 937

W przypadku znacznego wzrostu ceny Bitcoina, jak i innych kryptowalut, możemy być świadkami przebudzenia „wielorybów” kryptowalutowych. Inwestorzy, którzy posiadają spory kapitał ulokowany w Bitcoinie, wynoszący nawet do kilkudziesięciu tysięcy BTC, mogą wprowadzić mocne fluktuacje na rynku kryptowalutowym. Jak poinformował Whale Alert, w serii dziewięciu transakcji z 26 maja, przetransferowano 27,029 BTC o wartości ponad 230 milionów dolarów. Jeden z adresów przychodzących należał do giełdy kryptowalut Bitfinex. Ostatni skok ceny Bitcoina mógł być częściowo powiązany z tak wielkim transferem środków. 

W tych transakcjach jedna z nich dotyczyła przeniesienia 1500 BTC na giełdę kryptowalut Bitfinex. Chociaż nie jest jasne, dlaczego te fundusze mają być wprowadzane na giełdę (kwestia bezpieczeństwa środków), może być bardzo prawdopodobne, że właściciel chce je sprzedać, podczas gdy cena ponownie urośnie, przekraczając kolejne roczne ATH. Wieloryby przesłały te środki w dziewięciu rzutach, gdzie największe stanowiły 15,000 BTC, 3,724 BTC, 1988 BTC oraz kilka transakcji w okolicach 1,000 BTC. Analizując te ruchy możemy spekulować, że wieloryby szykują się do sprzedaży swoich Bitcoinów, powodując tym samym znaczący spadek ceny, tzw. dump.

Poniżej widoczny jest tweet opisujący transakcję 15,000 BTC na nieznany adres.

https://twitter.com/whale_alert/status/1132603720615829504

Kolejnym ważnym transferem było przesłanie 3,724 BTC z japońskiej giełdy kryptowalut bitFlyer.

https://twitter.com/whale_alert/status/1132691460074160132

Jeden transfer i aż 15,000 Bitcoinów

W jednej transkacji zawarto aż 15,000 sztuk BTC, co stanowiło około 120 milionów dolarów w pojedynczym transferze. Zgodnie z informacjami podanymi przez Whale Alert, środki przesłano na nieznany adres bitcoinowy. Większość transakcji  dokonano pomiędzy portfelami, jednakże jeden transfer odbył się na adres giełdy kryptowalut. Jest więc oczywiste, że trendy rynkowe można łatwo zmienić poprzez wpływ kapitału.

Niemniej jednak nie powstrzymało to ludzi na Twitterze przed spekulacją nad tymi transakcjami. Niektórzy twierdzili, że to nic ważniejszego niż wymiana środków pomiędzy różnymi portfelami. W międzyczasie inni sugerowali, że właściciel tak dużej ilości BTC, może przygotowywać się do poważnego zrzutu BTC, co może doprowadzić do ogromnego spadku ceny kryptowaluty.

Co sądzicie o tak wielkich transakcjach? Czy wieloryby szykują się do dumpu? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze