Projekt IOTA | Najnowsze wieści!

Uruchomienie projektu IOTA wywołało znaczne zainteresowanie kryptowalutą stojącą za projektem, która osiągała coraz to kolejne szczyty kapitalizacji rynkowej. Dziś, niewiele nowych osób dołącza do projektu, mimo że wiele się dzieje, a co się dzieje? Inteligentne śmietniki, nowy portal, partnerstwo energetyczne, odzyskane miliony, platforma gamingowa VR, partnerstwo z Odyssey, pierwsze rozwiązania instytucjonalne i berlińska konferencja.

 

Inteligentne śmietniki

Tajwańskie przedsiębiorstwo Lidbot, produkujące najmniejsze i najinteligentniejsze na świecie sensory ogłosiło wprowadzenie nowego produktu na rynek.

Inteligentne śmietniki (ang. smartbin) są przedstawiane jako najpotężniejsze i znacząco redukujące koszty śmietniki na świecie. Globalnie połączone z wbudowanymi Lidbot sensorami, panelami solarnymi i z nowym systemem RFID do zarządzania flotą i odpadami pracowników.

To wszystko we współpracy z IOTA, a zatem z technologią Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Inteligentne śmietniki mają trafić na rynek w drugim kwartale 2019 roku.

 

Portal dokumentacyjny IOTA

Pod koniec zeszłego miesiąca doszło do uruchomienia portalu dokumentacyjnego IOTA (IOTA Documentation Portal). Fundacja stworzyła taki portal, ponieważ pragną wprowadzić użytkowników w tajemnice protokołu, przedstawić mechanizmy nim rządzące w prosty i przystępny sposób.

Nowo stworzony portal wprowadza w świat projektu IOTA. Zawiera wyszukiwarkę informacji, przedstawia podstawowe i te bardziej zagmatwane pojęcia, a nawet pozwala aktywnie uczestniczyć w rozwoju projektu.

 

Współpraca z Energinet

Niewiele ponad tydzień temu, podpisano porozumienie pomiędzy Fundacją IOTA (IOTA), a spółką Energinet. Kooperacja ma na celu eksperymentowanie z Internetem Rzeczy, a zatem z IOTA Tangle w obszarach rynku energetycznego.

Energinet jest niezależnym, publicznym przedsiębiorstwem założonym przez Duńskiego Ministra ds. Energetyki, Klimatu i Usług Komunalnych. Działalność spółki w głównej mierze polega na elektryczności, przechowywaniu i dystrybucji gazu. Obecnie skupiają się na przyspieszeniu przejścia na zieloną energię, dlatego interesują się technologiami DLT i weszli w partnerstwo z IOTA.

 

Odzyskano skradzione miliony

Jakiś czas temu Europol aresztował 36-letniego mężczyznę pochodzącego z Oxfordu w Anglii, dopuścił się on kradzieży ok. 10 milionów euro. Zgodnie z raportem Reutersa NY wiemy, że ów przestępca skrzywdził ponad 85 ofiar z całego świata, od początku 2018 roku.

Oszustwa, które popełnił, polegały na tworzeniu tzw. stron phishingowych, podszywających się pod generator kluczy (ang. seeds). IOTA posiada stronę internetową, na której można wygenerować klucz prywatny do naszego nowego konta. Ten człowiek podmieniał te strony na swoje, przejmując tym samym klucze dostępu od użytkowników i wykradał ich środki.

Ostatnio złapano tego człowieka i udało się odzyskać znaczną część z 11,5 miliona skradzionych dolarów.

 

Berlińska konferencja

Kolejna ciekawa wiadomość dotycząca projektu IOTA to uczestnictwo na światowej konferencji w Berlinie, 14 i 15 lutego. Konferencja nosi tytuł “Touching Innovations 2019” i zgromadzi mnóstwo ekspertów z największych przedsiębiorstw technologicznych na świecie.

IOTA jest jedynym projektem kryptowalutowym, który będzie na konferencji wśród takich firm jak IBM, Cisco, Google, Deloitte czy partner Bosch.

 

Platforma gamingowa VR

21 stycznia ogłoszono powstanie platformy “dedykowanej graczom i prawdziwym marzycielom” we współpracy z technologią IOTA.Platforma Paracosm łączy wirtualną rzeczywistość z technologią IOTA, gdzie każdy może stworzyć swoje uniwersum, swój – paracosm.

Dlaczego akurat IOTA?
Czytamy w ogłoszeniu, że tylko IOTA sprosta wyzwaniom technologicznym Platformy Paracosm. Wymagania to: skalowalność, transakcje IoT, decentralizacja i ochrona przed komputerami kwantowymi.

 

Newsletter Bosch

Dawno już zaangażowany w projekt IOTA, partner BOSCH udostępnił newsletter, w którym powiadamia o najnowszych wiadomościach ze świata IoT. To znaczy, że znajdziemy tam także wiadomości związane ze współpracą z Fundacją IOTA.

https://twitter.com/Bosch_BCDS/status/1083676753913106432

 

Partnerstwo z Odyssey

W drugim tygodniu po nowym roku ogłoszono kolaborację Fundacji IOTA z Odyssey.

Odyssey to organizator największego na świecie hackathonu skupiającego się na blockchainie i sztucznej inteligencji (AI – Artifical Intelligence). Budowane są tam cyfrowe, publicznie otwarte infrastruktury sieciowe.

Impreza odbywa się w Holandii i jest skierowana do przedsiębiorców, deweloperów i naukowców, którzy chcą poznać aktualnie rozwijane technologie. Wydarzenie niesie za sobą 20 wyzwań, które mają na celu przynieść otwartoźródłowe rozwiązania. W tym ma pomóc IOTA, jako partner.

IOTA będzie opiekować się zespołami deweloperów, sponsorować nagrody, zapewniać wsparcie i kontent na samym wydarzeniu.

Pierwsze instytucjonalne rozwiązania

Crypto Storage AG ogłosiło, że w wyniku kooperacji z Fundacją IOTA stworzyli pierwsze rozwiązanie do przechowywania dużych zasobów IOTA.

Szwajcarska spółka wraz z Fundacją, stworzyła pierwszy, wymagający wielu podpisów (multi-signature) portfel przeznaczony do przechowywania ogromnych ilości tokenów IOTA.

To rozwiązanie zostało zaprojektowane dla pośredników finansowych i dużych instytucji korzystających z tokenów i infrastruktury IOTA. Wprowadzono nowy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą swobodnie i bez obaw używać protokołu IOTA.

Jak Wam się podobają najnowsze wieści ze świata Internetu Rzeczy i projektu IOTA, która wiadomość jest najważniejsza, a która nieistotna? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach, zapraszamy!


 

Komentarze