Abucoins

Bitmarket
RMF
Wiadomości

Prezes NBP: „Kryptowaluty zagrożeniem dla Polaków”- możliwe regulacje?

Nieustannie rosnące zainteresowanie wokół kryptowalut zwróciło, w końcu uwagę polskich władz. Swoją negatywną opinie wystawił prezes NBP nazywając internetowe waluty oszustwem. Mówi się również, że sprawą kryptowalut w Polsce zajmie się Komisja Finansów i Służb Specjalnych. 

Kryptowaluta zdaniem NBP

Prezes Narodowego Banku Polskiego, profesor Adam Glapiński oraz Rada Polityki Pieniężnej na ostatniej konferencji przestrzegali przed inwestycjami w kryptowaluty. Ich zdaniem ryzyko utraty środków jest ogromne. Na szczęście inwestowanie w kryptowaluty w Polsce nie jest nielegalne i to się nie zmieni. Według Adama działania skończą się  tylko na przestrzeganiu i edukacji obywateli. Choć osobiście przyznał:

Chętnie bym tego zakazał, ale to by blokowało rozwój narzędzi finansowych i innowacji w tym sektorze.

Prezes NBP przewiduje nawet, że naiwność polaków po raz kolejny może zmienić się w tragedię, jeszcze większą niż całkiem niedawna afera Amber Gold.

 

Komunikat_NBP_KNF_w_sprawie_walut_wirtualnych_7_07_2017_57361

Reakcja mediów

Po objęciu stanowiska przez NBP i Komisję Nadzoru Finansowego, całą sprawą zajęły się media. Według RMF 24 problem regulacji kryptowaluty polega na braku odpowiedzialności którejkolwiek z instytucji państwowej. RMF na swojej stronie Fakty RMF 24 pisze:

Najpierw zapytaliśmy w Komisji Nadzoru Finansowego. Tam twierdzą, że poza publikowaniem ostrzeżeń wiele zrobić w tej sprawie nie mogą, i odsyłają do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK sprawę zna i skierował do prokuratury. Ta ostatnia odsyła do policji, a policja… wraca z problemem do Komisji Nadzoru Finansowego

Początek walki z kryptowalutami?

Po działaniach RMF Komisja Finansów zapewniła, że kolejną sprawą po ustaleniu budżetu na przyszły rok priorytetem będzie dla nich kwestia ochrony Polaków przed inwestowaniem w internetowe waluty. Wiceszef Komisji Finansów Janusz Szewczak mówi:

Temat jest ważny, temat jest niebezpieczny. Skala spekulacji jest ogromna, trzeba się tym zająć, żeby ktoś nie wykorzystał tego do jakiegoś oszustwa.

W pełni zgadza się z nim również szef komisji Jacek Sasin. Tematem tym ma zająć się również Komisja Służb Specjalnych z racji na możliwość wykorzystywania kryptowalut w nielegalnych celach jak handel narkotykami czy głośne w ostatnim czasie stosowanie kryptowaluty jako środka płatności przy okupach ataków hakerskich.

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 7 komentarzy

 1. harcom Reply

  a ciekawe kto nas ochroni przed wami wy pisowskie zlodziejskie [kultura wypowiedzi zobowiązuje – redakcja]!!!

  • as Reply

   Jak na razie to rekordy złodziejstwa pobiła Platforma. Zdanie polityków PO na temat BTC byłoby jeszcze gorsze ze względu na ich większą służalczość względem światowej finansjery walczącej z kryptowalutami.

 2. RafalPL Reply

  To co robię ze swoimi pieniędzmi niech ich nie interesuje proste, boja się żebym czasem się nie dorobił i nie odprowadził od tego pieniędzy i dobrze trzeba państwo kopać jeżeli ono kopie obywateli w cztery litery.

 3. Kali Reply

  Czytając ten artykuł ,dochodzę do wniosku rząd Japonii to debile oficjalnie wciąga swych obywateli w piramidę i chce aby zostali oszukani skoro wprowadza btc do obrotu w kraju nasi to obrońcy ,kontrolowany ma być każdy ruch twoich pieniędzy ,ale jaja

 4. Miki0003 Reply

  Kryptowaluty to nieunikniona przyszłość! Jakiś tam ograniczony prezes czy polityk to historia, a prędzej czy później podporządkuje się temu cały światy chyba że jakiś kraj chce zostać w średniowieczu… Tak, obecnie kryptowaluty wymagają regulacji. Rynek musi się dotrzeć, powstaje pełno różnych kryptowalut bez wartości. Przetrwa może około 50 najsilniejszych krytpowalut, a resztę zweryfikują ludzie i czas. Kto stawia na kryptowaluty ten stawia na rozum, geniusz i programistów z całego świata przeciw masie zacofanych polityków. Pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli Kryptowalut:*

 5. Jachu Reply

  Edukacja ok, ale jak ktoś chce podejmować ryzyko z tym związane to czemu nie? Akcje tak samo wiążą się z ryzykiem utraty środków i co w związku z tym? trzeba tego zakazać?

  W amber Gold ludzie dali się zrobić na własne życzenie, wrzucali tam ogromne środki nawet nie sprawdzając co to dokładnie jest….

 6. Pingback: Ranking kryptowalut listopad 2017 | BitHub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *