Powstanie pierwszy ETF umożliwiający shortowanie Bitcoina

8 728

Dnia jutrzejszego (21.06) swój debiut w Stanach Zjednoczonych zanotuje nowy ETF firmy ProShares, którego klienci będą mogli obstawiać spadki Bitcoina. ETF umożliwi inwestorom amerykańskim shortowanie BTC za pośrednictwem kontraktów futures, mierzonych przez CME Bitcoin Futures Indeks. Będzie to pierwszy tego typu ETF na rynku.

Firma ProShares poinformowała dzisiaj, że inwestycja w ich nowy projekt, mianowicie Short Bitcoin Strategy ETF będzie możliwa już od czwartku na nowojorskiej giełdzie New York Stock Exchange (NYSE). Klienci będą mogli „grać” przeciwko Bitcoinowi i obstawiać jego spadki.

CEO firmy ProShares, Michael Sapir poinformował, że ostatnie wydarzenia na rynku kryptowalut dobitnie uświadomiły wszystkim, że „Bitcoin może mocno stracić na wartości”. W związku z tym klienci muszą mieć możliwość zarabiania podczas długotrwałych spadków i silnego rynku niedźwiedzia. Sapir dodał, że ich nowy ETF pozwoli inwestorom zoptymalizować zyski dzięki zarabianiu na zmienności króla kryptowalut.

W poniedziałkowym komunikacie prasowym udzielonym za pośrednictwem businesswire.com, firma ProShares poinformowała, że fundusz ProShares Short Bitcoin Strategy (BITI) zapewni inwestorom mechanizm zabezpieczenia ich krótkich sprzedaży Bitcoina i będzie przeciwstawnym tworem do już istniejącego S&P CME Bitcoin Futures Index.

Firma ProShares jest odpowiedzialna za uruchomienie w roku 2021 pierwszego w historii ETF na Bitcoinie, który umożliwił ludziom inwestowanie w Bitcoina za pośrednictwem kontraktów futures na giełdzie tradycyjnej. Warto dodać, że pierwszy ETF przyciągnął do rynku kapitał w wysokości 1 mld. dolarów w ciągu tylko 2 dni. W dniu otwarcia, czyli 18 października 2021 akcje pierwszego ETF’a były warte 40$ za sztukę i od tamtego czasu zanotowały 68% spadek, osiągając w dniu dzisiejszym (20.06) poziom 12$.

Jest to więc kolejny ETF na rynkach Futures, podczas gdy cały rynek z niecierpliwością czeka na zaakceptowanie przez SEC pierwszego w historii spot ETF’a, który mógłby dać nadzieję na zmianę trendu i ponowne wzrosty.

Może Cię zainteresować:

Komentarze