Powód, dla którego posiadacze Cardano (ADA) będą zadowoleni w lipcu

Data premiery Vasila została ponownie ustalona

Wcześniejszy termin wprowadzenia na rynek 28 czerwca został odwołany ze względu na trwającą zmienność rynku. Zespół IOHK stwierdził w niedawnym poście na blogu, że ma również kilka problemów do naprawienia i potrzebuje dodatkowego czasu na testowanie. Jednak żaden z błędów nie został oznaczony jako „poważny”.

Zgodnie z najnowszymi aktualizacjami Cardano (ADA) ma uruchomić testnet dla Vasila 3 lipca. Wdrożenie hardforka Cardano (ADA) Vasil ma nastąpić w lipcu.

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1541800451460431872

Ciężka praca – hardfork

Ponadto firma wyraziła wdzięczność całej społeczności Cardano za ciągłe wsparcie, a także wszystkim operatorom udziałów (SPO) Cardano, „którzy nadal wspierają sieć testową, oraz ich skoordynowane wysiłki w celu przygotowania sieci dla Vasil HFC”.

Nawiązując do słów założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona, w tweetach podkreślono również, że:

„To także najbardziej złożony program pracy, jaki podjęliśmy. I cała społeczność jest zaangażowana. Jak wspomnieliśmy wcześniej, naszą główną troską jest zapewnienie, że zarządzamy tą aktualizacją w sposób bezpieczny i pewny.”

Czym jest Cardano (ADA)?

Cardano jest platformą blockchain typu proof-of-stake. Jak twierdzą jej twórcy, ma ona umożliwić „innowatorom, wynalazcom i wizjonerom” wprowadzenie pozytywnych zmian o zasięgu globalnym.

Bazujące na oprogramowaniu open-source Cardano ma także pomóc w budowie bezpieczniejszego społeczeństwa o jasnych i sprawiedliwych zasadach. Dlatego, jednym z jego celów jest „odzyskanie przez jednostki władzy, która obecnie jest skupiona w hermetycznych i niedających się pociągnąć do odpowiedzialności strukturach”.

Rozpoczyna się odliczanie

Data jest ustawiona, a zegar odlicza teraz dla Cardano. Czy będą duże wzrosty, czy wręcz odwrotnie? W nadchodzących tygodniach każdy może się o tym przekonać.

Jednocześnie społeczność poprosiła o minimalny okres 4 tygodni, aby dać SPO, programistom i giełdom czas potrzebny na przetestowanie i aktualizację przed twardym rozwidleniem sieci głównej Cardano.

Na koniec zespół podsumowuje, że: „gdy wszyscy poczują się komfortowo i będą gotowi, przejdziemy przez ten sam proces, aby zaktualizować sieć główną do wersji Vasil”.

Wykres Cardano

Tymczasem cena kryptowaluty Cardano (ADA) w czasie publikacji wyniosła 0,44267 USD, co stanowi blisko 2% straty w ciągu dnia, a w ciągu ostatnich siedmiu dni prawie 4% straty.

Na wykresie dniowym widać, że cena Cardano znajduje się na podobnym pułapie jak w maju, co pokazuje, że ten altcoin dużo mniej stracił w ostatnich tygodniach niż inne kryptowaluty (w tym BTC i ETH). Cały czas utrzymywane jest wsparcie techniczne, więc może być to pozytywny sygnał, że ADA w przypadku dobrych lipcowych wiadomości, może odbić szybciej niż inne kryptowaluty.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze