Portfel sprzętowy w karcie SIM | VaultTel

1 630
Ostatnio pojawił się projekt portfela sprzętowego do przechowywania kryptowalut w formie chipa, którego miejsce jest w slocie kart SIM telefonu. Czy to bezpieczne?Portfel sprzętowy

W ostatnim czasie zauważyliśmy ciekawy projekt portfela sprzętowego przeznaczonego do zabezpieczenia naszych cyfrowych aktywów. Na rynku funkcjonują już w pełni bezpieczne i solidne portfele sprzętowe (hardware wallets) np. Ledger Nano S czy Trezor, ale sądzimy, iż konkurencja sprzyja rozwojowi i pragniemy wspierać, propagować nowe idee.

VaultTel, spółka z Doliny Krzemowej, USA, proponuje portfel sprzętowy w formie chipa (Intellichip), który działa w slocie kart SIM telefonu. To mobilne i wygodne rozwiązanie posiada dwa ciekawe zabezpieczenia: blokada urządzenia, która pozwala przypisać dostęp do portfela wyłącznie na danym smartfonie. Druga, blokada geolokacyjna umożliwiająca dostęp do środków tylko na określonym obszarze geograficznym.

Nie sposób nie wspomnieć, że do samego portfela dołączone jest oprogramowanie (ang. software), aplikacja na smartfony do zarządzania i codziennego transferowania naszych cyfrowych wartości.Wczesny etap

VaultTel dopiero rozpoczął pracę nad produkcją urządzeń, uruchomili kampanię na Kickstarterze i zamierzają zebrać 250 000 dolarów. Na ich stronie z kolei można składać zamówienia preorderowe. Jeśli uda się zespołowi zebrać do maja wyznaczoną sumę produkcja pójdzie sprawnie, ponieważ przewidują dostarczenie urządzeń do klientów już w czerwcu tego roku. Zamówienia będą dostarczane wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o obsługę systemów operacyjnych, to naturalnie powyższy portfel będzie dostępny dla systemów Android i iOS. Ważna uwaga dla urządzeń z iOS: żeby móc prawidłowo korzystać z portfela wymagane jest specjalne akcesorium dołączone do zestawu. Cena urządzenia i aplikacji to 75 funtów dla Androida i 100 funtów dla iOS.Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo to powód, dla którego zaopatrujemy się w portfele sprzętowe. Co oferuje VaultTel IntelliChip?

Przywrócenie danych, dzięki dodatkowej karcie (chip), dołączonej do zestawu, istnieje szybki i natychmiastowy sposób na back up. Ponadto VaultTel korzysta z szyfrowania na poziomie militarnym, AES 512. Zaimplementowano także portfele HD (HD wallets) i seed złożony z 24-słów (BIP: 32, 39, 44).

Z uwagi na poruszanie się w świecie smartfonów, dostęp do portfela odbywa się przy użyciu identyfikacji biometrycznej, tzn. odcisk palca na urządzeniach z systemem Android, a także technologia rozpoznawania twarzy (wyłącznie z iOS).

Jak Wam się podoba nowy, wyżej opisany portfel sprzętowy? Coraz częściej spotykamy się z dwoma slotami na karty SIM w smartfonach, czy to miejsce dla portfela VaultTel? Komentujcie poniżej.

Komentarze