Portfel Coinbase umożliwia teraz wysyłanie krypto przez… nazwę użytkownika! Nigdy nie było to tak prosto?

Portfel Coinbase doczekał się kolejnej aktualizacji. Tym razem dodana została funkcja, która umożliwia użytkownikom wysyłanie kryptowalut poprzez nazwę użytkownika zamiast wykorzystania długiego adresu portfela.

Koniec z błędnymi adresami!

Zgodnie z ogłoszeniem z 25 lutego, portfel Coinbase pozwoli użytkownikom na przesyłanie danych między kontami przy użyciu dedykowanej nazwy użytkownika. Format ten jest o tyle przyjazny, że kojarzy się w prosty sposób z tagami znanymi z portali społecznościowych, np. Instagrama. Dodatkowo nick będzie można również wygenerować przy pomocy Ethereum Name Service.

Według Coinbase, użytkownicy bardzo często narzekają na konieczność wprowadzania długich adresów, co w ich opinii jest bez sensu. Wielu również boi się, że przy kopiowaniu i wklejaniu adresów może wkraść się jakiś błąd i wysłane środki zostaną stracone. Wprowadzenie nazw użytkowników stawia czoła tym wyzwaniom:

“Możliwe do odczytania przez ludzi adresy pomogą rozwiązać te problemy. Istnieją usługi, które pozwalają skojarzyć krótką nazwę z adresem kryptowalutowym. Wierzymy, że te usprawnienia sprawią, że kryptowaluty będą o wiele łatwiejsze w użytkowaniu, a także pomogą wzmocnić adopcję u mainstreamowych odbiorców

Ethereum Name Service

Ethereum Name Service to platforma oparta o smart contract, która kojarzy nazwy użytkownika z adresami portfeli kryptowalutowych. Początkowo system funkcjonował tylko w obrębie Ethereum, jednak teraz otrzymał multikryptowalutowe wsparcie.

ENS swój początek datuje na maj 2017 roku. Nazwy sprzedawane są za ETH użytkownikom poprzez aukcje zarządzane inteligentnym kontraktem. Początkowo wielu użytkowników skupowało nazwy wierząc, że te zyskają na wartości z czasem. ENS to również historia kilku potknięć. W październiku 2019 roku wstrzymano aukcje z powodu błędu, który przyznawał nazwy niewłaściwym użytkownikom za mniejsze stawki. Część społeczności wykorzystywało nieprawidłowość na swoją korzyść.

Pionierzy branży

Entuzjastów kryptowalut na świecie nie brakuje. Wiele osób uwielbia cyfrowe aktywa za możliwość zarobku, za potencjał przechowania wartości, wreszcie niektórzy patrzą na nie jako ciekawe zjawisko technologiczne, społeczne i ekonomiczne. Trzeba przyznać, że technologia ta wymaga jednak wielu poprawek i udoskonaleń na poziomie przyjazności względem zwykłych użytkowników. To właśnie w tym miejscu pojawił się dzisiaj Coinbase!

Komentarze