Popyt na luksus rośnie pomimo drugiej fali

Wartość netto majątku najbogatszego człowieka w Europie – Bernarda Arnaulta rośnie pomimo kryzysu. Przedsiębiorca jest potentatem dóbr luksusowych będącym w peletonie światowych rankingów bogactwa.

Czołówka światowego bogactwa

W tym tygodniu konglomerat LVMH opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał. wynika z nich, że majątek Arnaulta wzrósł o 8,3 miliarda dolarów. Oznacza to, ze 71-letni biznesmen dołącza to grupy tzw. centymiliarderów, czyli osób, których majątek przekroczył sto miliardów dolarów. Należą tam również Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates i Mark Zuckerberg.

Wyniki z zeszłego piątku pokazały siłę z jaką marki luksusowe, takie jak Louis Vuitton, Moet & Chandon i Givenchy są w stanie przeciwstawić się kryzysowi. Dobrym wynikom nie przeszkodziła nawet niepewność związana z nabyciem jubilera Tiffany & Co. za kwotę 16 miliardów dolarów.


Obecna cena za akcję LVMH wynosi 432.6 dolarów. Warto zauważyć, że na przestrzeni ostatni pięciu lat wartość akcji wzrosła o 166,4%. To naprawdę piękny wynik świadczący o tym jak silny i niezależny od kryzysu jest popyt na dobra luksusowe.

Wzajemne pozywanie się

„LVMH nagle ogłosił w zeszłym miesiącu, że rząd francuski zażądał odroczenia umowy z powodu problemów handlowych z USA. Dwóch luksusowych gigantów pozywa teraz siebie nawzajem, a Tiffany twierdzi, że uzasadnienie wycofania się LVMH jest bezpodstawne i wprowadzające w błąd, a LVMH twierdzi, że decyzja została podjęta przez rząd i własne złe zarządzanie Tiffany. Obie firmy odrzucają zarzuty”.

Pomimo dobrych wyników kwartalnych, bieżący rok oznacza Dla Bernarda Arnaulta stratę wysokości aż 8,7 miliarda dolarów. Jest to piąta co do wielkości strata w indeksie Bloomberga. Śledzi on majątki 500 najbogatszych ludzi na świecie. Licząc łącznie ich łączny majątek wzrósł od początku roku o 986 miliardów dolarów, czyli 16,8%.

Więcej na temat Bernarda Arnaulta tutaj.

źródło grafiki tytułowej: https://linkd.pl/cz7e

Komentarze