Polska giełda kryptowalut Abucoins wycofuje waluty FIAT (PLN, USD, EUR)

1 331

Polska giełda wymiany kryptowalut Abucoins poinformowała swoich użytkowników drogą mailową o zaprzestaniu wpłat w walutach FIAT (PLN, USD, EUR). Od dzisiaj, wpłaty w tych walutach będą niedostępne, a jedyną metodą obrotu na platformie będą tylko i wyłącznie kryptowaluty. Spowodowane jest to wypowiedzeniem i zakończeniem rachunku bankowego. Jak napisali w mailu, giełda nie zamierza wznowić wpłat tradycyjnych walut w nadchodzących miesiącach.

Użytkownicy giełdy zostali dzisiaj poinformowani o przykrej wiadomości. W skutek zamknięcia rachunku bankowego giełdy, użytkownicy zmuszeni są do wypłaty wszystkich środków w walutach FIAT, bądź zamiany ich na kryptowaluty do dnia 23.03.2018 r. Jest to ostateczny termin, po którym zostanie całkowicie zamknięta możliwość ich wypłacenia.

Dla niewtajemniczonych czytelników warto przybliżyć omawianą platformę. Abucoins to najnowsza polska giełda pochodząca z Poznania. Założona przez Michała Karmińskiego i Szymona Jędrzejczaka. Każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie w zakładaniu i kierowaniu młodymi firmami. Giełda posiada oddziały w Dubaju i Londynie. Polska giełda, która oferowała dużą ilość altcoinów oraz posiadała spore perspektywy na przyszłość, wycofuje możliwość obrotu walutami FIAT, w tym najważniejszą z nich, podstawowa jednostkę monetarną w Polsce – PLN. Jak piszą, nie jest na razie planowane wznowienie wpłat w postaci PLN, USD, EUR.

W dniu 9 marca giełda wprowadziła 5 nowych kryptowalut, w parze zamiany na BTC: Waves, Stellar, Blocknet, Pivx i Doge. Jak napisali w mailu, aktualnym zadaniem giełdy jest skupienie się na wprowadzaniu nowych kryptowalut.

abucoins
źródło: https://abucoins.com/pl/

 

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Luty był ciężkim miesiącem dla polskich giełd BitBay oraz Abucoins. Na listę ostrzeżeń publicznych trafiają podmioty, w sprawie których KNF składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Oprócz nazwy podmiotu, pojawią się również informacja o przebiegu postępowania. Na początku lutego, spółka Abucoins dostała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego). Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zawiadomienie ws. Abucoins sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Co dalej z Abucoins?

Jaki będzie mieć to skutek? Platforma będzie oferować tylko i wyłącznie obrót kryptowalutami, bez możliwości zamiany ich na waluty FIAT. Taka kolej rzeczy spowodować może spore problemy w działaniu i chęci rejestracji nowych użytkowników. Na czele giełdy pod względem wolumenu znajduję się oczywiście Bitcoin, natomiast waluty na którą zostaje zamieniany to odpowiednio: PLN, USD, EUR. Sam obrót Bitcoinem za pomocą walut FIAT wynosi na Abucoins aż 69,31%. W przypadku zatrzymania obrotu walutami FIAT, zostaną zaburzone podstawowe funkcje wymiany, a to może pociągnąć za sobą szereg negatywnych skutków.

abucoins
źródło: https://coinmarketcap.com/exchanges/abucoins/

Co sądzicie o wycofaniu walut FIAT przez Abucoins? Jakie według was będą tego skutki? Zapraszamy do dyskusji

Komentarze