Podejrzenie kolejnej kradzieży z DeFi: 80 000 000 USD

Dzisiejsze problemy Beanstalk pokazują, że korzystanie z DeFi wciąż wiąże się z dużym ryzykiem, co może zniechęcić nowych użytkowników.

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia wysokości strat, haker prawdopodobnie wykradł ponad 80 milionów dolarów. Pieniądze wyciągnął w ETH i BEAN, a część Ethereum zdążył już przesłać na Tornado Cash.

Coraz więcej kradzieży z wykorzystaniem DeFi

Na początku miesiąca informowaliśmy, że haker odpowiedzialny za jedną z największych kradzieży w historii DeFi nie będzie miał łatwego życia (więcej informacji znajdziesz w artykule: Ukradłeś 600 milionów dolarów. Co teraz?). Nie minęły nawet trzy tygodnie i znowu pojawiły się podejrzenia o kradzież kryptowalut wartych kilkadziesiąt milionów dolarów.

Give 250k Bean to Ukraine

Tym razem chodzi o Beanstalk DAO, które według zespołu PeckShield Inc. mogło zostać wykorzystane do wyciągnięcia ponad 80 milionów dolarów z błyskawicznej pożyczki (flash loan). Dzięki użyciu exploita haker mógł wykorzystać propozycję „Give 250k Bean to Ukraine”. Według PeckShield Inc. część skradzionych ETH została już przesłana na popularny mikser Tornado Cash (zobacz również: 4600 ETH o wartości 14,6 miliona dolarów skradzione z Crypto Com? | Środki wyprane za pośrednictwem TornadoCash?).

Czy rzeczywiście doszło do kradzieży?

Ostrzeżenie o kradzieży pojawiło się na oficjalnym koncie PeckShield Inc. (@peckshield): użycie exploita w BeanstalkFarms doprowadziło do kradzieży 80 milionów dolarów, przy czym strata protokołu może być większa. Skradziono 24,830 ETH i 36 000 000 BEAN.

The @BeanstalkFarms was exploited in a flurry of txs (…) leading to the gain of $80+M for the hacker (The protocol loss may be larger), including 24,830 ETH and 36M BEAN.

Problem został już potwierdzony przez zespół odpowiedzialny za Beanstalk Farms (@BeanstalkFarms): Beanstalk ucierpiał dzisiaj przez exploita. Zespół analizuje problem i niezwłocznie udzieli dalszych informacji.

„Beanstalk suffered an exploit today.

The Beanstalk Farms team is investigating the attack and will make an announcement to the community as soon as possible”.

Informacja o kradzieży mocno uderzyła w kurs BEAN. W ciągu kilku minut cena spadła z 1,02 na 0,169 USD.

Co sądzisz o coraz częstszych atakach na DeFi? Czy przez takie problemy użytkownicy mogą w końcu zrezygnować z korzystania z tego typu rozwiązań?

Może Cię zainteresować:

Komentarze