Podatek od nieruchomości w BTC

Burmistrz Jackson (miasta położonego w stanie Tennessee) Scott Conger proponuje, aby podatki od nieruchomości można było opłacać w bitcoinie.

Conger powołuje się na nieprzerwanie rosnącą inflację oraz to, że BTC może być jedynym skutecznym sposobem, aby się przed nią zabezpieczyć.

Burmistrz Jackson wybrał bitcoina

W opublikowanym na Twitterze poście Scott Conger pytał, dlaczego mamy się godzić na inflację i dlaczego nie wymagamy więcej od rządu federalnego. Nawiązał również do coraz niższej wartości dolara i jedynego rozwiązania tego problemu, jakim jest bitcoin:

„Why do we accept inflation? Why don’t we demand more from our federal government? 6.3% in 2 years. 172.8% in my lifetime. Every year our dollar is worth less. There is no rebound. There is only 1 fix for this.. #Bitcoin”

Reakcja internautów na słowa probitcoinowego burmistrza

Zwolennicy kryptowaluty wyrazili swoje poparcie dla słów burmistrza i wielu z nich napisało, że chciałoby się przenieść do Jackson. Ten natomiast odpisywał, że chętnie powita nowych mieszkańców.

Strategia Dollar-Cost Averaging (DCA)

Pozytywnie zareagowano również na wstępne plany, aby pracownicy mogli korzystać ze strategii Dollar-Cost Averaging (DCA). Do tej pory takie podejście przynosiło świetne efekty, co można potwierdzić przy użyciu jednego z wielu kalkulatorów DCA, jakie są dostępne w sieci.

Przykładowy kalkulator Dollar Cost Averaging Bitcoin dostępny jest na stronie dcabtc.com. Wystarczy, że podasz kwotę, częstotliwość zakupu, okres akumulacji i czas rozpoczęcia inwestycji, a zobaczysz czy regularne inwestowanie mniejszych kwot przyniosłoby większe zyski niż jednorazowy zakup.

Strategia polega na inwestowaniu mniejszych kwot w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu można uśrednić cenę i uniknąć zakupów na górce.

Strategia DCA nie jest oczywiście idealna i nie wszyscy uważają, że jej stosowanie pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Mogą ją jednak rozważyć osoby, które nie chcą tracić czasu na ciągłe obserwowanie kursów i zastanawianie się, czy warto w tym momencie dokupić BTC (lub inną kryptowalutę), czy może jednak kurs jeszcze spadnie.

Komentarze