Pobity na śmierć za 6000 BTC przez wspólników | To jednak nie wszystko

12 896

Wczoraj, po szokującym odkryciu indyjska policja ujawniła niecodzienną historię, która spotkała grupę oszustów kryptograficznych. Mózg operacji oszustwa na ponad 62 miliony dolarów w bitcoin został znaleziony martwy w szpitalu w Dehradun w Indiach prawdopodobnie pobity na śmierć przez swoich pięciu wspólników.

35-letni Abdul Shakoor, mieszkaniec Kerali, oszukał inwestorów z Manjeri, Pandikkad i miasta Malappuram na kwotę ponad 62 milionów dolarów w bitcoin.

Pięciu mężczyzn ze szpitala zostało aresztowanych i zidentyfikowanych jako wspólnicy oszusta. Według policji jego wspólnicy pobili Shakoora na śmierć. Pięciu mężczyzn, którzy zostali zidentyfikowani jako Faris Mamnoon, Arvind C, Asif Ali, Sufail Mukhtar i Aftab, zostali oskarżeni o morderstwo.

Po przesłuchaniu oskarżonych policja stwierdziła, że ​​Shakoor zmusił swój zespół do sprzedaży bitcoinów w trzech wspomnianych indyjskich miastach.

Po oszukaniu klientów Shakoor uciekł z jednym ze swoich współpracowników, Aashiqem. Przybyli do Dehradun 12 sierpnia w poszukiwaniu schronienia. 20 sierpnia przeprowadzili się na obrzeża, gdzie później dołączyli do nich inni współpracownicy.

Shakoor powiedział podobno swojemu współpracownikowi, że zgubił klucze do wszystkich skradzionych bitcoinów. Powiedział, że spłaci je, wypuszczając swoją własną kryptowalutę. Ci jednak nie uwierzyli mu i zaczęli go torturować, by zdobyć hasło. Arun Mohan Joshi z policji powiedział mediom:

„Kryptowaluty warte miliony doprowadziły do ​​morderstwa Abdula Shakoora. Oskarżeni, którzy są członkami zespołu Shakoora, torturowali go brutalnie w domu w Prem Nagar (na obrzeżach Dehradun), co doprowadziło do jego śmierci. ”

W dniu swojej śmierci, 26 sierpnia, Shakoor stracił przytomność z powodu fizycznego znęcania się. Kiedy zabrali go do szpitala, lekarze uznali go za martwego. Potem zabrali go do innego szpitala i uciekli z miejsca zdarzenia. Joshi dodał, że:

Wszyscy uciekli ze szpitala, pozostawiając swój pojazd przed oddziałem ratunkowym

Pięciu innych członków zespołu nadal ucieka. Zostali zidentyfikowani jako Aashiq, Arshad, Yasin, Rehaab i Muneef.

Czy 6000 BTC zostało utraconych na zawsze?

Liczne raporty wskazują, że miliony bitcoinów (do 3,75 miliona) zostało utraconych z powodu wielu wypadków na przestrzeni lat. Były związane z pożarem, śmiercią lub po prostu z powodu nieostrożności i błędów właścicieli.

Jeśli historia jest prawdziwa, wygląda na to, że napastnicy nie byli w stanie wyciągnąć haseł od hasła od Shakoora. Dlatego też, jeśli był on jedynym posiadaczem kluczy niektórzy zakładają, że ponad 6000 BTC mogło zostać utraconych na zawsze.

Komentarze