Płatność kryptowalutami z kartą Visa

Chociaż kryptowaluty coraz bardziej wkraczają w sferę społeczną, to w codziennym życiu zarówno w Polsce jak i na świecie ciężko znaleźć dla nich praktyczne zastosowanie. Niestety na dzień dzisiejszy do wyjątków należy zakup masła czy kolacji w restauracji przy pomocy kryptowalut.  Producent kart kredytowych Visa chce to zmienić.

Karty kryptowalutowe

Jak wiadomo istnieją różne rodzaje portfeli kryptowalutowych, dzięki którym jesteśmy w stanie zapłacić za usługi czy towary. Najpraktyczniejszym narzędziem do codziennego posługiwania się internetową walutą jest portfel mobilny, który posiadamy przy sobie praktycznie cały czas. W ostatnich miesiącach pojawiła się nowa możliwość a mianowicie karta kryptowalutowa. Takie karty zaczęły wytwarzać firmy zewnętrzne, zajmujące się przechowywaniem kryptowalut swoich klientów, aby ułatwić im dostęp do środków. Pomysł ten spotkał się z dużą aprobatą. Jedna z firm otrzymała w krótkim czasie od ich wprowadzenia 17 000 zamówień na karty kryptowalutowe.

Visa i jej krok w przyszłość

Jak podaje Bloomberg producent kart kredytowych Visa stawia na rozwój internetowych walut. Globalny producent kart swoje pierwsze kroki w tym segmencie zamierza stawiać w Singapurze. Ma zamiar wprowadzić pierwsze na świecie karty debetowe oparte na kryptowalucie Monaco, której to zarząd był pomysłodawcą tego projektu. Pomysł ten ma dać możliwość wydawania waluty cyfrowej za pomocą karty Visa w ponad 44 milionach lokalizacji na całym świecie. Rozpoczęcie takiej działalności w Singapurze wydaje się być dobrym pomysłem. W końcu jest to kraj w pełni otwarty na wszelkie nowości i technologie. Wszystkie operacje mają zostać przeprowadzone na bazie waluty Monaco choć nie wyklucza się współpracy z innymi kryptowalutami. Monaco zyskał aż 695 proc. wartości, począwszy od 17 maja, kiedy to firma udostępniła na tweecie kartę płatniczą Visa. Monaco nie miało wówczas umowy z Visa, dzięki oficjalnej współpracy firma liczy na dalszy progres.

Powszechność kryptowalut – utopia czy realne szanse

Zwolennicy kryptowalut wierzą w ich oczywisty sukces. Nikt nie jest w stanie jednak stwierdzić kiedy to się wydarzy. Czy faktycznie społeczeństwo zaakceptuje je i rozpowszechni na całym świecie? Wejście na rynek giganta takiego jak Visa może znacząco przyczynić się do tego procesu. Co prawda Visa już wcześniej czyniła pewne kroki w świecie kryptowalut. Programy BitPay i Shift Card, umożliwiają konsumentom konwersję kryptowalut na waluty FIAT i zdeponowanie tych środków na rachunku bankowym. Pomysł z kartami debetowymi kryptowalut jest jednak bardziej zaawansowany. Może kiedyś karty te pokażą się również w naszym kraju?

Komentarze