Platforma Jingdong (JD com) wypuści serię NFT

1 597

Jedna z największych chińskich platform e-commerce Jingdong ogłosiła wydanie serii NFT. Co ciekawe projekt ma zostać wypuszczony na autorskiej sieci blockchain.

NFT zostaną wykorzystane do upamiętnienia corocznej konferencji JD Discovery, a uczestnicy otrzymają je za darmo.

Blockchain stworzony przez platformę Jingdong

W celu wyemitowania serii NFT jeden z czołowych przedstawicieli branży e-commerce zamierza stworzyć własną sieć blockchain. Na początku posłuży do wyemitowania wspomnianych tokenów. Zapowiedziana seria NFT będzie przedstawiała specjalne certyfikaty okolicznościowe.

Kto otrzyma NFT Jingdong?

Trafią one do uczestników JD Discovery 2021. Chociaż konferencja odbędzie się w Pekinie, to według informacji przekazanych przez chińską agencję informacyjną Sina Finance szansę na ich otrzymanie mają wszyscy zainteresowani internauci. Pierwsza seria NFT Jingdong będzie się składała z siedmiu różnych tokenów, które będą symbolizowały poszczególne bloki konferencji.

Darmowe NFT od Jingdong

Osoby zainteresowane możliwością zyskania darmowego NFT od Jingdong powinny zarejestrować się przez WeChat na dedykowanej stronie JD Discovery. Firma ma przyznać darmowy NFT każdemu zapisanemu internaucie. Dodatkowe tokeny będzie można uzyskać dzięki zapraszaniu kolejnych znajomych. W ten sposób zapraszając siedem osób (o ile każda z nich również zapisze się na konferencję) będzie można zebrać całą kolekcję pamiątkowych NFT.

Konferencja JDD 2021

Wydarzenie zaplanowano na 22 listopada 2021 r. w China International Exhibition Center. Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z innowacjami technologicznymi i sztuczną inteligencją.

Kolejny gigant e-commerce wchodzi na rynek NFT

Chociaż w Polsce platforma Jingdong nie jest zbyt popularna, to organizowane od 2017 roku konferencje JDD zaliczane są w Chinach do najważniejszych wydarzeń technologicznych. Nic więc dziwnego, że firma postanowiła wykorzystać niesłabnące zainteresowanie rynkiem NFT. Stworzenie własnego blockchaina w celu wyemitowania pamiątkowych tokenów może wydawać się przesadą, jednak w ten sposób firma może pokazać, że nie zostaje w tyle za konkurencją. Od dłuższego czasu zainteresowanie NFT wykazuje między innymi Alibaba (w sierpniu tego roku firma uruchomiła własny rynek NFT do handlu prawami autorskimi).

Komentarze