Czy bitcoin „zrobi miejsce” dla altcoinów? | Dane, które dają do myślenia

Zakres cenowy, w którym od dwóch tygodni porusza się bitcoin zawiera się między 7 841,57 a 9 750,02 USD. Kapitalizacja rynkowa BTC szacowana jest obecnie na około 148,15 mld USD, natomiast dominacja rynkowa (procent całego rynku kryptowalut) szacowana jest na 66,46%. Czy bitcoin „zrobi miejsce” dla altcoinów?

Warto zauważyć, że dominacja Bitcoin stopniowo maleje, notując średni dzienny spadek w wysokości 0,21% w ciągu ostatnich 14 dni. Spadek dominacji może sugerować rosnącą możliwość inwestowania w inne monety. Czy altcoiny są w stanie dać nam niebawem realne możliwości spekulacyjne?

Garść statystyk dla obrazu sytuacji

Wczoraj na blockchainie Bitcoina zarejestrowano 328 803 transakcji. Jeśli chodzi o wzrost faktycznego wykorzystania blockchaina do transakcji zauważmy, że w ciągu ostatnich 7 dni codzienne transakcje spadły o około 0,5%.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne Bitcoin, średnia opłata transakcyjna wynosiła wczoraj 0,47 USD. Opłaty transakcyjne spadają o około 4,22% tygodniowo, podczas gdy średnia wielkość transakcji spadła o 44,96% w USD.

transakcje bitcoin
źródło: tutaj

Hashrate Bitcoin nadal odbija się od band i w ciągu 30 dni rośnie o około 0,15% dziennie.

hashrate
źródło: tutaj

Co z aktywnością najzasobniejszych portfeli Bitcoin?

2,44% z 576,49 milionów portfeli Bitcoin dokonało w ciągu ostatnich 30 dni jakichkolwiek transakcji. Jeśli chodzi o zaangażowanie użytkowników sieci, w przeciągu ostatniego miesiąca było ich około 768,6813 dziennie. Pod względem koncentracji własności około 90,35% bitcoinów należy do zaledwie 1% portfeli z dodatnim saldem.

Czy sądzicie, że bitcoin „zrobi miejsce” dla altcoinów? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze