Plany Hoskinsona na przyszły rok

5 669

Charles Hoskinson sprezentował społeczności związanej z Cardano prezent na święta i podzielił się swoją wizją rozwoju projektu na przyszły rok.

Jednym z kluczowych celów ma być połączenie wielu różnych elementów, które są niezbędne do uruchomienia kompleksowych transakcji mikrofinansowych.

Transakcje mikrofinansowe na Cardano

W opublikowanym pod koniec listopada artykule Co Charles Hoskinson planuje na 2022 rok? Informowaliśmy, że twórca Cardano zapowiada opublikowanie harmonogramu projektu na przyszły rok, jednak jak na razie nie zdradził żadnych szczegółów.

W wigilię Hoskinson postanowił w końcu odkryć karty i poinformował o swoich celach na 2022 rok.

Moim celem na drugą połowę 2022 r. jest wymyślenie, w jaki sposób połączyć wszystkie elementy, aby uzyskać na Cardano kompleksowe transakcje mikrofinansowe.

Po jednej stronie jest prawdziwa osoba w Kenji lub gdziekolwiek indziej ze zweryfikowaną tożsamością opartą o blockchain i zdolnością kredytową, a po drugiej stablecoin. Cardano jest w tym przypadku szyną rozliczeniową. Peer-to-peer, osoba do osoby – wystarczy wciśnięcie przycisku, aby pożyczka została wypłacona. W momencie jej spłacenia środki przechodzą na drugą stronę.

„My goal for the second half of 2022 is to figure out how to put all the pieces together to get an end-to-end microfinance transaction on Cardano.

So that a real person in Kenya or somewhere with a blockchain-based identity and credit score, stablecoin on the other side, Cardano is the settlement rail. Peer-to-peer, person-to-person, click a button, loan goes to them. They pay it back, goes to the other side”.

Struktura open-source

Charles Hoskinson zapowiedział również powstanie formalnej struktury projektu open-sorce w stylu Hyperledger dla Linux.

„Hyperledger is a multi-project open source collaborative effort hosted by The Linux Foundation, created to advance cross-industry blockchain technologies”.

Co sądzisz o zapowiedziach Hoskinsona? Czy tego typu plany mogą sprawić, że kurs ADA przebije ATH sprzed czterech miesięcy?

Komentarze