PlanB: To początek rynku byka. Bitcoin powyżej 100 tys. dolarów do 2025 r.?

Twórca popularnego modelu Bitcoina jest optymistą

PlanB, twórca popularnego modelu kryptowaluty Bitcoin o nazwie Stock-to-Flow (S2F) dokonał niedawno kolejnej inwestycji w BTC. W momencie zakupu cena Bitcoina oscylowała w okolicach 20 tysięcy dolarów. Opublikował też nagranie, w którym tłumaczy powody swojej decyzji.

Analityk rozpoczyna swoją opinię sondą, którą opublikował na Twitterze kiedy Bitcoin przekroczył poziom 20 000 USD. Jej wyniki pokazują bardzo podzielone opinie obserwatorów rynku, którzy wydają się w mniej więcej równych proporcjach przewidywać spadki i wzrosty ceny najstarszej kryptowaluty.

To jednak dno. Niedźwiedzie żyją złudzeniami

PlanB jednak nie zgadza się z tymi, którzy oczekują finalnej kapitulacji rynków i „czystego dna”. Uważa on, że warunki do rozpoczęcia kolejnego rynku byka zostały już w satysfakcjonującym stopniu spełnione.

Analityk twierdzi, że Bitcoin jest na początku kolejnego rajdu wzrostowego. Jego argumentacja opiera się na modelu Wall Street Cheat Sheet, który rozbija psychologię cykli rynkowych. PlanB zauważa, że Bitcoin zazwyczaj osiąga niedźwiedzie dno około 12-18 miesięcy po załamaniu poprzedniego rekordowo wysokiego poziomu cenowego. Od szczytów z listopada 2021 r. do dołków z listopada 2022 r. minęło już właśnie 12 miesięcy.

Zobacz też: Co mają wspólnego NFT Bored Ape Yacht Club i Hugokopter?

Rzeź niedowiarków

Twórca modelu S2F jest zdania, że Bitcoin jest obecnie w fazie “niewiary”: takie zjawisko ma miejsce wtedy, gdy nowy trend rynkowy pojawia się w środku rynku niedźwiedzia, a inwestorzy wahają się, czy wierzyć w nowy trend wzrostowy, czy nie.

Jakich ruchów cenowych możemy spodziewać się w nadchodzących latach? PlanB nie chce udawać, że potrafi przewidywać przyszłość i interesują go wyłącznie długoterminowe trendy: dlatego na wykresie wyznaczył po prostu wzrostowa linię i zakres cenowy, zestawiając nowy model ze starym. Jego zdaniem Bitcoin w 2025 r. powinien kosztować przynajmniej 100 tysięcy dolarów, a nawet może osiągnąć znacznie wyższe półki cenowe- nawet do 1 miliona dolarów.

Czy prognozy analityka się sprawdzą? Jeżeli tak, to kupujący Bitcoina stoją przed pokoleniową szansą majątkową.

Może Cię zainteresować:

Komentarze