Piwo i Bitcoin: Brew Dog pozwala na inwestycje w kryptowaluty!

Jedna z najpopularniejszych piwnych marek na świecie właśnie zaczęła sprzedawać swoje udziały w kryptowalutach. Kto by pomyślał że połączenie znane z meetingów takich jak Bitcoin Tej będzie działało również w dużej skali biznesowej?

Alkohol i pieniądze

Piwo i kryptowaluty to hasła, które zobaczymy obok siebie dzięki słynnej międzynarodowej marce browarniczej Brew Dog. Według najnowszych doniesień, firma umożliwi potencjalnym inwestorom zakup udziałów w browarze w Szkocji przy wykorzystaniu kryptowalut. Dotychczasowo zaproponowane i dostępne kryptowaluty obok bitcoina to bitcoin cash, Ethereum, Litecoin i XRP. Idea stojąca za tą decyzją ma na celu wsparcie crowdfundingowego programu pod nazwą “Equity for Punks”. Zgodnie z założeniami, możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach ma na celu przyciągnięcie uwagi młodszych osób, które chciałyby stać się współwłaścicielami znanego browaru.

Brew Dog będzie akceptował kupno udziałów w krptowalutach do kwietnia 2020 roku.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie browaru:

“Już teraz możesz stać się udziałowcem Brew Dog przy wykorzystaniu kryptowalut. Jest to dla nas naturalny, biznesowy krok. James i Martin stworzyli Brew Doga jako alternatywę dla statusu quo: wyzwanie sposobu postrzegania przemysłu browarniczego. Programiści, górnicy i użytkownicy kryptowalut postępują tak samo. Łącząc siły, tworzą połączenie między starym i nowym systemem finansowym.”

Ci, którzy skorzystają z okazji wcześnie, będą mogli zakupić akcje o wartości $25. Dodatkowym atutem ma być także otrzymanie 6 pełnych beczek Cryptonite West Coast IPA – najpopularniejszej pozycji z browaru Brew Dog. Korzyści na tym się nie kończą. Osoby, które zainwestują w program Equity for Punks, będą mogli w swoje urodziny napić się piwa w lokalach Brew Doga za darmo.

Ważny moment dla kryptowalut?

Piwo i kryptowaluty to połączenie, które samo w sobie nie musi oznaczać rewolucji na rynku. Brewdog jednak w unikalny sposób pokazuje, jak można rozszerzyć swoją ofertę i programy poprzez wykorzystanie technologii. Brew Dog jest w świecie złocistego trunku marką silną i rozpoznawalną. Otwarcie się na kryptowaluty dobrze wpasowuje się w jej ideologię. 

Komentarze