Pierwszy taki ekosystem kryptowalut na silniku Nasdaq

927
Bcause we współpracy z Nasdaq tworzy pierwszy w pełni kompleksowy ekosystem kryptowalut dla traderów i górników. Ekosystem będzie zawierał kontrakty wydobywcze, rynek kasowy, uregulowaną giełdę instrumentów pochodnych oraz izbę rozliczeniową.Ekosystem kryptowalut

13 marca, opublikowano materiał prasowy, który mówi o współpracy Bcause, twórcy kryptowalutowego ekosystemu, z Nasdaq, światowym liderem giełdowym.

Bcause to ekosystem kryptowalut, a zarazem spółka, która przedstawia się jako “the world’s first full-stack cryptocurrency ecosystem”. Oznacza to pierwszy, w pełni odpowiadający wszelkim potrzebom ekosystem przeznaczony dla inwestorów, spekulantów i górników kryptowalutowych, tzw. “one-stop shop”, czyli punkt kompleksowej obsługi (“wszystko w jednym miejscu”).

W skład kryptowalutowych rynków i platformy Bcause wchodzi: rynek kasowy, uregulowana giełda instrumentów pochodnych (derywat) i izba rozliczeniowa. Zestaw ofert także zawiera miejsce dla cyfrowych górników, choć dla nich Bcause jest już aktywna od lutego 2018 roku.

Premiera platformy odbędzie się w pierwszej połowie 2019 roku, zostały jeszcze 3 miesiące.

Technologia Nasdaq

Twórcy nowego, ponoć jedynego takiego systemu kryptowalutowego, postawili na Nasdaq i technologie za nimi stojące. Przede wszystkim: elastyczny silnik Nasdaq oraz nadzorczo-rozliczeniowa technologia platformy Nasdaq Financial Framework.

Dzięki technologii i systemom dostarczonym przez Nasdaq, Bcause ma możliwość monitoringu rynków i kontrdziałania wobec niepożądanych aktywności, manipulacji.

Warto napomknąć, że technologie Nasdaq pełnią funkcję kompleksowej usługi dla ponad 250 organizacji rynkowych, różnego typu, na całym świecie. Bcause LLC to jeden z wielu partnerów i klientów.

Regulacje CFTC

Nowo powstający ekosystem kryptowalut musi sobie poradzić z amerykańskimi regulatorami, zanim uruchomi platformę. Bcause złożył wniosek do CFTC (U.S. Commodity Futures Trading Commission), amerykańskiej Komisji Kontraktów Terminowych o zostanie DCM i DCO.

DCM (designated contract market) to rynek kontraktów wyznaczany przez CFTC, z kolei DCO (derivatives clearing organization) to organizacja rozliczeń pochodnych.

Wkrótce platforma ma zostać uruchomiona, wniosek o przyznanie Bcause odpowiednich zezwoleń jest w fazie “pending review”, w trakcie weryfikacji.

Co sądzicie o platformie Bcause w technologii Nasdaq, korzystalibyście? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze