Pierwszy Initial Exchange Offering (IEO) na Bittrex

Krypto zima” („crypto winter) nadal trwa, a jej skutki dotykają całą branżę cyfrowych walut. Pomimo trudnych warunków, giełdy kryptowalutowe i blockchainowe start-upy nie zrażają się i uruchamiają kolejne nowatorskie metody zbierania funduszy. Dobrym tego przykładem jest platforma Bittrex, która postanowiła zorganizować pierwszy w swojej historii Initial Exchange Offering (IEO). Nowy trend przypomina Lunchpad giełdy Binance.

Giełda Bittrex zainicjuje swoje premierowe Initial Exchange Offering (IEO) – na pierwszy ogień pójdzie blockchainowy projekt RAID. 11 marca 2019 r. platforma ogłosiła, że poprowadzi sprzedaż tokenów XRD w ramach nowego konceptu IEO. RAID to oparty na technologii łańcucha bloków start-up, zajmujący się danymi związanymi z grami. Wywodzi się z Korei Południowej. W celu sprzedaży swoich tokenów, dostarczył giełdzie Bittrex 17 miliardów XRD. Firma chce zebrać w ten sposób 5,95 miliona dolarów. Plany przewidują, że jeden XRD będzie kosztował 10 Satoshi. Minimalny zakup ma wynosić 10 dolarów, zaś maksymalny 20 000 dolarów. IEO rozpocznie się 15 marca o 10:00 czasu KST (Krean Standard Time).

CEO Bittrex, Bill Shihara, wypowiedział się na temat pierwszego w historii Bittrex IEO oraz projektu RAID.

Jesteśmy oddani kwestii zwiększania adopcji oraz wspierania blockchainowej rewolucji. Możliwości projektów takich jak RAID w szerzeniu innowacji, postępu i promowaniu branży gier na naszej platformie to zupełny przełom. I to nie tylko dla naszego zepsołu i RAID.

Planowany Initial Exchange Offering skomentował także współzałożyciel RAID, Teasung Kim. Określił go jako „wielki honor” i odebrał wybór Bittrex jako znak zaufania dla wizji projektu.

To Initial Exchange Offering (IEO) będzie miało ogromny wpływ na wzrost transparentności ekosystemu danych gier.

IEO

Initial Exchange Offering (IEO)

IEO to metoda sprzedaży tokenów podobna do ICO, jednak w odróżnieniu od niej odbywa się na kryptowalutowej giełdzie. Dzięki temu charakteryzuje się większym bezpieczeństwem i zapobiega cenowym manipulacjom. Initial Exchange Offering wydaje się być jej bardziej zaawansowaną i udoskonaloną wersją. Zasada jej działania przypomina sposób funkcjonowania Lunchpad’a giełdy Binance. Czy w takim razie stanowi dla niego konkurencję? CEO Binance się tego nie obawia – przeciwnie, wyraził swoją radość z kroku Bittrex.

Jak myślicie, czy IEO wyprze ICO? Zapraszam do komentowania.

Komentarze