Pierwsza autoryzowana giełda kryptowalut w Wietnamie

811
Szwajcarska spółka blockchainowa wraz z największą firmą dystrybucyjną w Wietnamie stworzyli pierwszą licencjonowaną giełdę kryptowalut.Giełda kryptowalut w Wietnamie

W ubiegłym tygodniu doszła do nas informacja o powstaniu nowej, pierwszej w pełni autoryzowanej giełdy kryptowalut w Wietnamie. KRONN Ventures AG, szwajcarska spółka technologiczna i Linh Thanh Group, największa firma dystrybucyjna w regionie podpisały Memorandum of Understanding (MOU).Na mocy MOU rozpocznie się produkcja kryptowalut i powstanie giełda kryptowalut, na którą obie spółki otrzymały licencję.

Kryptowaluty w Azji

Informacja prasowa mówi o tym, że wietnamska grupa wraz z KRONN pracują nad światowej klasy platformą wymiany kryptowalut. KRONN, szeroko znany lider w technologii blockchain w Szwajcarii ma nie tylko stworzyć nowy ekosystem kryptowalutowy dla Wietnamu. Branża oczekuje, że ogromna sieć dystrybucji Linh Thanh Group wpłynie także na inne południowo-wschodnie kraje Azji.

Wygląda na to, że Wietnam chcę inwestować w kryptowaluty i technologie, jak ma się to u zachodnich sąsiadów:

[…] duże banki w rozwiniętych krajach, a także Wall Street zwiększają swoje inwestycje w technologię blockchain i kryptowaluty. Czuć rosnące napięcie, rozwijające się kraje Azji, włączając w to Wietnam również agresywnie inwestują w rozwój kryptowalut i ich technologie. Niepokojące jest to, że niektóre kraje nadal mają negatywny stosunek i nie angażują się bardziej aktywnie w rozwój.KRONN

Nie podano, jak dotąd żadnych szczegółów na temat działania giełdy, lecz na stronie Kronn.ch znajduje się kilka istotnych informacji.

Wedle zegara odliczającego czas na stronie, możemy przypuszczać, że giełda KRONN zostanie uruchomiona już 20 kwietnia. Poza tym mieści się tam krótki filmik prezentujący działanie owej giełdy, a raczej aplikacji (portfela) na smartfon. Z filmiku wynika, że platforma będzie oferować: szybkie zagraniczne transakcje, wymianę walut (w tym fiat) oraz będzie wspierana przez kilka krajów.

KRONN giełda kryptowlaut

Ponadto dostępny jest do wglądu whitepaper projektu KRONN, z którego dowiadujemy się o dedykowanej platformie monecie KREX. Zamiana waluty fiat na KREX pozwoli przeprowadzać natychmiastowe i darmowe transakcje pomiędzy portfelami Kronn.

Adopcja kryptowalut z każdym dniem jawi się w coraz jaśniejszych barwach, potężne korporacje, jak i kolejne kraje dokładają swoją cegiełkę. Nowo powstała giełda kryptowalut w Wietnamie, co o tym sądzicie? Czy adopcja kryptowalut i blockchaina osiągnie kiedyś światowy poziom? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.

Komentarze