PayPal rozpoczyna działalność krypto w Luksemburgu

PayPal angażuje się w cyfrową rewolucję

Światowy gigant elektronicznych płatności PayPal coraz mocniej angażuje się w Web 3.0

Nie będzie dla nikogo, kto śledzi na bieżąco rynek kryptowalut żadnym zaskoczeniem, kiedy powiem że pomimo trwającego od ponad roku rynku niedźwiedzia, globalna adopcja cyfrowych aktywów postępuje w tempie nieznanym wcześniej jeszcze nigdy. Choć afery, jak na przykład ta związana z upadkiem FTX, wydają się aktualnie mocno trapić całą branżę, to jednak wielkie korporacje zdają się kompletnie nie przejmować tymi zdarzeniami i w dalszym ciągu kontynuują swoją ekspansję w zgodzie z nową cyfrową rewolucją. Nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego, w końcu celem każdej firmy jest zarabianie, a pieniądze i potencjał jaki znajduje się obecnie na rynku krypto, jest nieporównywalny z żadnym innym sektorem z zakresu globalnych finansów. Spółka PayPal od jakiegoś czasu intensywnie skupia się na wirtualnych tokenach, a teraz ogłasza wejście do jednego z państw Unii Europejskiej, konkretnie do Luksemburga.

Bessa nie zniechęca korporacji do wejścia w nowy cyfrowy świat

Miłość PayPal i branży kryptograficznej nie jest już dla pilnych obserwatorów żadną nowością. Niedawno firma ujawniła, że rozszerza swoje usługi, obierając za kierunek niewielkie państwo w zachodniej Europie, czyli Luksemburg. Według giganta elektronicznych płatności, nowi klienci będą mogli kupować, sprzedawać i przede wszystkim przechowywać swoje cyfrowe aktywa na kontach (platformie) firmy. Początkowo lista tokenów będzie obejmować Bitcoina (BTC), Litecoina (LTC), Ethereum (ETH) oraz co ciekawe Bitcoin Cash (BCH). Aktywa te mogą być przechowywane za pośrednictwem witryny internetowej lub aplikacji mobilnej na smartfonach. Wspomniana usługa zostanie uruchomiona w podatkowym raju już w ciągu kilku najbliższych dni. Następnie uprawnieni klienci będą mogli kupować kryptowaluty, zaczynając od kwoty minimum 1 euro.

Zobacz także: DeBank – poradnik do nowej platformy

Zakup będzie prosty i intuicyjny

Jak wynika z zapewnień serwisu PayPal, proces zakupu będzie banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy postępować wedle instrukcji wyświetlanych na ekranie, zaś finalizacja zakupu będzie możliwa w aż trzech dostępnych wariantach. Klient będzie miał do wyboru formę zapłaty za pomocą salda platformy, połączonej karty bankowej lub karty debetowej wydanej na terytorium Unii Europejskiej. Sprzedaż kryptowalut będzie natomiast następować ze skutkiem natychmiastowym, a więc użytkownicy od razu zobaczą swoje środki na saldach portfeli PayPal. Podsumowując, wydaje się że w obliczu europejskich regulacji (MiCA) coraz więcej dużych firm zamierza zwiększać swoje udziały w tutejszym rynku kryptograficznym. Opisywana dziś firma stwierdziła na przykład, że dodanie Luksemburga jako państwa, w którym świadczone są ich usługi, to ważny krok w realizacji misji spółki, polegającej na zwiększaniu dostępności walut cyfrowych.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze