Pary ze stablecoin USDC już dostępne na BitBay

źródło: pixabay.com
2 165
Wielu badaczy i obserwatorów rynku wirtualnych walut jest zdania, że tzw. stablecoin’y to przyszłość branży. Taki pogląd podzielają m. in. bliźniacy Winklevoss, popularni inwestorzy i propagatorzy Bitcoin’a, założyciele i właściciele giełdy kryptowalutowej Gemini. Stablecoin to token związany z daną walutą i charakteryzujący się wobec niej niewielkim pasmem wahań. Wczoraj giełda BitBay uruchomiła możliwość handlu w parach z USDC.

stablecoin

12 lutego giełda kryptowalutowa BitBay ogłosiła za pośrednictwem facebooka i strony internetowej o udostępnieniu możliwości handlu w parach z USDC. Na początku, USDC będziemy mogli kupować i sprzedawać za Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCC) oraz dolary amerykańskie (USD). W związku z premierą pierwszego takiego coina na platformie, giełda przygotowała specjalną promocję. Transakcje przeprowadzane przy jego użyciu są zwolnione z opłaty typu Maker – obowiązuje 0% fee.

USDC to (aktualnie) drugi co do wielkości kapitalizacji stablecoin stworzony przez konsorcjum stablecoinowe Centre. Centre wprowadziło go do obrotu we wrześniu 2018 roku, a wydawany jest przez firmę Circle i giełdę Coinbase. Bazuje na protokole ERC20, co oznacza, że opiera się na sieci Ethereum. Użytkownicy mogą otrzymać tokeny, jeśli po przejściu wymaganych procedur AML (przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy) wpłacą amerykańskie dolary na platformę. USDC są wtedy przydzielane w stosunku 1 do 1 do kwoty USD, którą użytkownik wpłacił. Na stronie Bitbay możemy dowiedzieć się, jakie korzyści wynikają z używania USDC.

USD Coin (USDC) to stablecoin (waluta zaprojektowana by zminimalizować wahania jej ceny) którego jedna jednostka reprezentuje swoją wartością 1 jednostkę Dolara Amerykańskiego (USD). USD Coin to szybsze, bezpieczniejsze rozwiązanie dla aktywnych traderów krypto i lepsza alternatywa dla tradycyjnych przelewów w USD. To również świetny sposób, by wpłacić dolary na giełdę kryptowalut (…). Transakcja w USDC zajmuje zaledwie chwilę, zachowując przy tym wysoki stopień bezpieczeństwa.

BitBay nadal zaskakuje i prężnie się rozwija. Co uważacie o wprowadzeniu par z USDC?

Będziecie z nich korzystać? Jakie inne pary wzbudziłyby Wasze zainteresowanie?

Komentarze