Ogromny zawód byków po Merge Ethereum. Na horyzoncie dalsze spadki?

Pomyślne zakończenie aktualizacji The Merge i przejście Ethereum (ETH) z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) było wydarzeniem wyczekiwanym od wielu miesięcy i zwłaszcza byki wiązały z datą 15 września wielkie nadzieje. Niestety w tym przypadku nadzieja na nic się zdała – pomimo oczekiwań wielkich wzrostów, wynik aktualizacji z punktu widzenia kursu Ethereum (ETH) okazał się co najmniej rozczarowujący.

W dzień aktualizacji przez moment wydawało się, że ETH ma szansę na dobre przebić 1,600$, jednak po krótkim „flircie” z poziomem 1,643$, cena spadła poniżej 1,600$, a obecnie znajduje się w okolicach 1,450$ i notuje niemal 10% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez stronę CryptoRank, na kilka dni przed The Merge zaobserwowano ogromny napływ ETH na giełdy, co już mogło zwiastować kierunek, w którym podąży kurs ETH.

Źródło: CryptoRank.io

Dodatkowo, wolumen obrotu ETH wzrósł aż o 54% w ciągu 24 godzin poprzedzających The Merge. Analitycy z CryptoRank odpowiedzialni za śledzenie aktywności ETH przed aktualizacją jasno przyznają, że taki rodzaj napływu danego aktywa na giełdę zwykle występuje wtedy, gdy inwestorzy planują wyprzedaż.

Z kolei analitycy z firmy QCP Capital przyznali, że przegrana byków z poziomem 1,600$ wynikała przede wszystkim z braku aktywności na rynku przed The Merge. Co więcej, ci sami analitycy stwierdzili, że wydanie niekompletnej białej księgi (whitepaper) ETHW było katastrofą – podobno aż 9 stron zostało celowo zaczernionych, co mocno pogłębiło negatywny odbiór całego wydarzenia.

W związku z pogarszającą się sytuacją makroekonomiczną i ucieczką inwestorów od ryzykownych aktywów, analitycy z QCP Capital przewidują dla Ethereum (ETH) nawet 50% spadek w nadchodzących tygodniach i wylądowanie ceny ETH nawet w okolicach 850$ za sztukę.

Ale hej, spadek kursu nie powinien martwić większości inwestorów i entuzjastów krypto, w końcu wszyscy jesteśmy tu dla technologii.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx