Odwołano konferencję Bitcoin 2020 z powodu koronawirusa

1 117
Konferencja Bitcoin 2020 została odwołana z powodu panoszącego się zagrożenia koronawirusem. 

Wydarzenie, które miało się odbyć 27 i 28 marca przełożono na III kw. tegoż roku. Organizatorzy tłumaczą odwołanie konferencji w pierwotnym terminie postępującą eskalacją epidemii wirusa sygnowanego COVID-19. 

“Zespół Bitcoin 2020 utrzymuje ścisły kontakt ze służbami zdrowia, urzędem burmistrza San Francisco oraz stanem Kalifornia w związku z sytuacją” – informują organizatorzy konferencji. 

Inicjatorzy projektu są zmuszeni prosić uczestników o kilka miesięcy oczekiwania. Zaznaczają również, że wszystkie wejściówki zostaną automatycznie przeniesione na nowy termin. Nie trzeba będzie w związku z tym wykonywać żadnych dodatkowych czynności. 

Bitcoin 2020 to konferencja dla bitcoinowców odbywająca się raz do roku w San Francisco (Kalifornia). W ubiegłym roku na konferencji pojawiło się ok. 2000 osób, 100 panelistów oraz 70 blockchainowych przedsiębiorstw. 

Nie pierwsza i nie ostatnia

Konferencje, koncerty i wydarzenia masowe są odwoływane na całym świecie z powodu zagrożenia wynikającego z niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W Polsce najgłośniejszym tego typu przypadkiem było odwołanie serii międzynarodowych turniejów e-sportowych w katowickim spodku. Wojewoda śląski, na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy, wycofał zgodę na udział publiczności w wydarzeniu. 

Na Intel Extreme Masters (IEM) 2020 co roku przyjeżdżają setki tysięcy osób z całego świata, więc odwołanie wydarzenia dla publiczności poskutkowało szkodami gospodarczymi. Wiele firm, mimo miesięcy przygotowań, nie mogło zaprezentować swoich stoisk uczestnikom, a przyjezdni musieli zapłacić za rezerwację w hotelach i transport do Katowic. 

W Azji również odwołano szereg wydarzeń:

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat wpływu koronawirusa na rynki finansowe i światową gospodarkę, przyjrzyjcie się poniższym dwóm tekstom:

Jak myślicie, ile jeszcze wydarzeń zostanie odwołanych z powodu wirusa?

Komentarze