Nowy Jork nie zakaże kopania BTC

Silny sprzeciw ze strony społeczności krypto odniósł sukces. Nowojorska Komisja Ochrony Środowiska nie zamierza rozpatrywać projektu ustawy, która mogłaby doprowadzić do zakazania wydobywania BTC.

Wszystko wskazuje na to, że górnicy nie muszą się martwić szybkim wprowadzeniem dwuletniego wstrzymania działalności dla firm, które skupiają się na kryptowalutach typu proof-of-work (PoW). Należy jednak pamiętać, że nierozpatrywanie ustawy przez komisję wcale nie musi oznaczać, że Senat jej nie przyjmie.

Projekt ustawy S6486D

Na początku maja opisywaliśmy moratorium na wydobycie w stanie Nowy Jork, na czym ucierpieliby przede wszystkim górnicy korzystający z elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi.

Projekt oznaczony jako S6486D dotyczy ustanowienia moratorium na operacje wydobycia kryptowalut, które korzystają z metody proof of work (PoW) do walidacji transakcji blockchain. Przewiduje również, że takie operacje będą podlegać pełnej ogólnej ocenie wpływu na środowisko.

„Establishes a moratorium on cryptocurrency mining operations that use proof-of-work authentication methods to validate blockchain transactions; provides that such operations shall be subject to a full generic environmental impact statement review”.

Na plany wprowadzenia takiego przepisu szybko zareagowała społeczność krypto, która sprzeciwiła się projektowi, tłumacząc to tym, że z czasem mogłoby to doprowadzić do całkowitego zakazu wydobywania wszystkich kryptowalut w całym Nowym Jorku.

Wśród osób, które otwarcie sprzeciwiły się nowym planom, znalazł się CEO MicroStrategy Michael Saylor. Określił projekt regulacji jako szkodliwy dla środowiska, reputacji i gospodarki Nowego Jorku. Takie podejście pokazuje, że prawem można manipulować w sposób złośliwy, aby zaszkodzić konkurencji.

Saylor nawoływał również internautów, aby swoje wątpliwości zgłaszali do Senatu stanu Nowy Jork.

„The proposed regulation of Bitcoin energy use in New York is damaging to the environment, reputation & economy of NY and demonstrates that the law can be manipulated maliciously to harm a competitor. If this disturbs you, please let the NY Senate know”.

Popularne kryptowaluty proof-of-work (PoW)

Najpopularniejsze kryptowaluty typu PoW to między innymi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Monero (XMR) i Ethereum Classic (ETC). Przy okazji zachęcamy do lektury artykułu wyjaśniającego, co się stanie z górnikami Ethereum po uruchomieniu ETH 2.0?

Może Cię zainteresować:

Komentarze