Nowe koparki od Bitmain

Miningowy gigant Bitmain oficjalnie ogłosił wydanie dwóch nowych układów ASIC. Maszyny to Antminery S15 i T15, które wykorzystują jedną z najbardziej zaawansowanych technologii półprzewodników na świecie, 7nm Finfet. Nowy sprzęt zaprojektowany jest do kopania za pomocą algorytmu SHA256. Dostępne do kupienia od 8 listopada 2018 roku.

Firma Bitmain we wrześniu informowała, że będzie wyposażać swoje nowe modele Antminerów w chipy ASIC nowej generacji. CEO spółki i współzałożyciel Jihan Wu podczas Światowego Szczytu Górnictwa w Gruzji, 21 września powiedział, że nowy układ integruje „ponad miliard tranzystorów”, za pomocą specjalnej struktury obwodów i niskim poborze mocy w celu zoptymalizowania wydajności. Wu oznajmił, że testy wykazały, że układ „może osiągnąć stosunek zużycia energii do zdolności wydobywczej wynoszącej zaledwie 42 J/TH”. Słowa dotrzymali i już 5 listopada ogłosili sprzedaż swoich nowych koparek, tylko nieznana jest wciąż ich cena.

CEO Jihan Wu

Bitmain jest przodującym producentem i „górnikiem” na świecie. Obecnie posiada kilka firm, w tym Antminer, Antpool, BTC.com i Sophon. Urządzenia do wydobywania kryptowalut Bitmain od dawna są światowym liderem z udziałem w rynku przekraczającym 70%.

Bitmain znalazł się również na czołówkach gazet w tym tygodniu. Ogłaszając, że wprowadzi aktualizację oprogramowania dla tak zwanego „Overt AsicBoost” do wszystkich swoich modeli Antminer, co, jak twierdzą, zwiększy „efektywność” kopania na maszynach.

Bitfury

Walka między producentami ACICów trwa. Zaledwie w przeddzień ogłoszenia Bitmaina we wrześniu, Bitfury Group ujawniło własny 14-nanometrowy układ ASIC, nazwany Bitfury Clarke, który jest dostosowany do wydobywania algorytmem SHA256. Chip Bitfury’ego może podobno „wykonać do 120 gigahashów na sekundę (GH / s) i mieć sprawność energetyczną na poziomie 55 (mJ /GH).”

Dzisiaj Bitfury ujawniło, że zebrało 80 milionów dolarów w zamkniętej rundzie finansowania prowadzonej przez europejski fundusz venture capital Korelya Capital. Wśród innych uczestników znaleźli się m.in. południowo-koreański gigant internetowy Naver Group, instytucje azjatyckie Macquarie Capital i Dentsu Japan, a także Galaxy Digital firmy Michael Novogratz.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx