Nowa wersja stablecoin’a USDT na blockchainie TRON

991
Opinie na temat świetlanej przyszłości stablecoinów oraz ich kluczowego wpływu na rozwój branży kryptowalut wydają się być słuszne. Jednym z argumentów może być ruch bądź co bądź kontrowersyjnego przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za Tether USDT, który charakteryzuje się siódmą co do wielkości kapitalizacją wśród wirtualnych walut. Tether przygotowuje się obecnie do wprowadzenia nowej wersji swojego stablecoin’a na rynek cyfrowych aktyw. Ma być ona oparta na blockchainie TRON.

USDT

Firma Tether zakomunikowała w poniedziałek o rozpoczęciu współpracy z Tron Foundation w celu wprowadzeniu do obrotu nowej wersji USDT – jako token TRC-20. TRC-20 to standard techniczny używany przez blockchain Tron’a do tworzenia i wdrażania nowych tokenów. Jest on kompatybilny ze standardem ERC-20 i działa na podobnej zasadzie co standard Ethereum. Nowa wersja stablecoin’a ma oznaczać większą kompatybilność ze zdecentralizowanymi aplikacjami (dapps) i protokołami bazującymi na łańcuchu bloków Tron. Tether i Tron Foundation liczą, że pomoże to w osiągnięciu większej płynności i zachęci inwestorów insytucjonalnych do korzystania z Tron.

CEO Tether’a, Jean-Louis van der Velde, skomentował partnerstwo z Tron Foundation w bardzo pozytywnych słowach:

Ta integracja podkreśla nasze zaangażowanie we wprowadzaniu kolejnych innowacji w kryptowalutowym środowisku. Cały czas staramy się „wyprzedzać” potrzeby i odpowiadać na postulaty społeczności cyfrowych walut.

Uruchomienie nowej wersja USDT zaplanowane jest na następny kwartał.

USDT

Kontrowersje wokół Tether USDT

Tether USDT to najbardziej popularny stablecoin – podczas pisania tego tekstu znajdował się na siódmej pozycji co do wielkości kapitalizacji na portalu CoinMarketCap. Od dawna jednak krążą wokół niego kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że nie jest on pokryty w walucie USD w stosunku 1:1, jak podaje przedsiębiorstwo. Przedstawiciel Tron, zapytany o wątpliwości z tym związane, odsyła do raportu Bloomberga. Według niego, Tether posiada wystarczające rezerwy, pozwalające na pokrycie wszystkich tokenów będących w obrocie.

CEO Tron, Justin Sun, uważa, że współpraca z Tether będzie miała wiele korzyści.

Współpraca z Tether, polegająca na wdrożeniu USDT jako token TRC-20, będzie oznaczać niewiarygodną stabilność i pewność dla użytkowników.

Co myślicie o kooperacji Tether z Tron? Zapraszam do dyskusji!

Komentarze