Nifty News i przegląd minionego tygodnia – okiem analityka

4 510

Bitcoin utrzymuje się powyżej 23 000 USD; BNB i Polkadot zyskują o koło 4%

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut przypomina trochę „napięcie przed wybuchem” dlatego można spodziewać się jakiegoś ruchu szerokiego rynku w stronę północną, mocno wyczekiwaną.

Sytuacja makro i geopolityczna jest trudna dlatego strach i FOMO może dać zarobić spekulantom pozostającym na długich pozycjach.

Nifty News

Bitcoin utrzymuje się powyżej 23 000 USD; BNB i Polkadot zyskują 4%

Pomimo niewielkich obrotów w weekend, rynek kryptograficzny był w stanie utrzymać zyski w poniedziałek, ponieważ inwestorzy wydawali się w większości odzyskać siły po zaskakująco mocnym raporcie o zatrudnieniu w piątek.

Jednak wzrosty były ograniczone. Inwestorzy będą przyglądać się raportowi o zarobkach Coinbase.

Wszystkie główne tokeny kryptograficzne notowały w poniedziałek przyzwoite zyski. Avalanche wzrósł o ponad 9 procent, a Solana o 7 procent. BNB zyskał 6 proc., a następnie 5 proc. wzrost w Cardano i Polkadocie.

Globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi 1,12 biliona dolarów, wzrastając o 3 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednak całkowity wolumen obrotu wzrósł o ponad 4 procent, blisko 44,63 miliarda dolarów.

Co się szykuje w Indiach?

Publiczna sprzeczka między globalną platformą kryptowalutową Binance Changpeng Zhao (znanym jako CZ) a współzałożycielem WazirX Nischalem Shetty dotknęła około 15 milionów zarejestrowanych użytkowników (stan na sierpień) indyjskiej giełdy kryptowalut.

Tymczasem Zanmai Labs, który obsługuje WazirX w Indiach, bada drogę prawną w trakcie sporu własnościowego z największą na świecie giełdą pod względem wolumenu, jak podają źródła.

The Enforcement Directorate (ED) powiedział, że niedawno przeprowadził poszukiwania jednego z dyrektorów M/s Zanmai Lab Pvt Ltd, który jest właścicielem popularnej giełdy kryptowalut WazirX.

Okiem eksperta

Ogólny rynek kryptowalut poruszał się w bok przez cały tydzień, bez żadnych znaczących zmian cen, powiedział WazirX Trade Desk. „Wspierany bitcoinami dolar amerykański pojawił się w Salwadorze błyskawicznie”.

Shivam Thakral, dyrektor generalny BuyUcoin, powiedział, że dzięki imponującemu wzrostowi Etherum przewyższa większość aktywów kryptograficznych i ma szansę stać się najlepiej działającym aktywem kryptograficznym 2022 roku.

„Ciekawie będzie zobaczyć wpływ raportu Coinbase o zarobkach za II kwartał i jego wpływ na ogólny rynek kryptograficzny – publikacja we ” – dodał.

Pozostałe Nifty News

Ofiara cyberataku opartego na wiadomościach e-mail, wykorzystująca protokół wielołańcuchowy, deBridge Finance, twierdzi, że śledztwo pokazuje, że akcja prawdopodobnie pochodziła od powiązanej z Koreą Północną Grupy Lazarus.

Strona internetowa z danymi kryptograficznymi DeFiLlama zmieniła sposób, w jaki przedstawia kluczową metrykę zdecentralizowanych finansów (DeFi) w odpowiedzi na niedawny artykuł na CoinDesk.

Istnieją spekulacje na temat przejścia na Ethereum Classic, gdy dowód pracy zniknie z głównego łańcucha, ale pule wydobywcze pozostają podzielone w miejscu, w którym zmienią się w świecie po scaleniu.

Przegląd minionego tygodnia

Okiem analityka

Konrad Ogrodowicz, doradca inwestycyjny nr 723, od 3 lat zarządzający funduszami akcji, specjalizuje się w analizie akcji polskich, metali szlachetnych i rynku walutowego.

Współpracuje z BitHub.pl i komentuje wydarzenia jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu w świecie finansów i kryptowalut.

Zamieszczone poniżej tabelki zawierają spostrzeżenia i oceny wydarzeń, które wpłynęły na rynek w I tygodniu sierpnia.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze