Nie tylko Bitcoin | Która kryptowaluta odnotowała największe wzrosty YTD?

3 907
W poniedziałkowy ranek Bitcoin wyceniany jest na 5228,41$, co daje 2,74% wzrostu w przeciągu ostatnich 24 godzin. Sytuacja rynkowa daje do myślenia. Nie tylko pod względem ostatnich wzrostów, ale również tego, w jaki sposób sytuacja na głównych rynkach zmieniła się w aspekcie rok do roku (Year-To-Date). Zapraszam na przegląd sytuacji YTD. W sam raz do porannej kawy😊

Kwartał kwartałowi nierówny

Pierwszy kwartał 2019 r. przyniósł bardzo pożądany optymizm branży kryptowalut, a wykresy pokazują wzrosty w kontekście pierwszej ćwiartki roku od 2017 r. Podczas gdy bitcoin przekroczył wartość 5000 USD, największa na świecie kryptowaluta nie osiągnęła jednak wysokich wzrostów w osamotnieniu. Znaczny rajd w górę odnotowały także  ETH, LTC i BCH.

Po trwającym praktycznie przez cały rok rynku niedźwiedzi, wydaje się, że pierwszy kwartał 2019 r. przyniósł w sektorze kryptowalut bardzo potrzebne odświeżenie. W pierwszym, kwartalnym wzroście ogólnej wyceny sieci od czwartego kwartału 2017 r., Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, przekroczyła wartość 5000 USD.

Mimo że Bitcoin bywa postrzegany jako główny wskaźnik wyceny rynku, nie był to najlepszy wynik kwartału. Według Messari, firmy zajmującej się analizą kryptowalut, 118 kryptografów odnotowało większy wzrost cen w ujęciu rocznym niż bitcoin. Niektóre z tych monet zanotowały nawet trzykrotny wzrost.

Przyjrzyjmy się pokrótce, jak ma się sytuacja w ujęciu YTD na pięciu największych rynkach: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), and Bitcoin Cash (BCH).

Bitcoin YTD

bitcoin YTD

Podczas gdy pięć największych kryptowalut na świecie wykazuje znaczące tygodniowe zyski, bardziej znaczący wzrost jest widoczny w przypadku zmian cen z roku na rok. Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 91,15 miliarda dolarów, wzrosła od początku 2019 r. o ponad 30%.

Ethereum YTD

ethereum YTD

Ethereum wykazało również znaczącą zmianę z roku na rok, podnosząc cenę o ponad 23,5%. Mimo, że Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie, jest ona ponad 5-krotnie mniejsza niż Bitcoin, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie 19,3 mld dolarów.

XRP YTD

xrp YTD

Ripple XRP, będąc trzecią co do wielkości monetą pod względem kapitalizacji rynkowej, wykazuje najmniejsze zyski w stosunku rok do roku. Wzrosty monety wyniósł 0,77 procent YTD i jej wycena plasuje się aktualnie na poziomie nieco ponad 0,36 dolara.

Bitcoin Cash YTD

bitcoin cash YTD

Co zaskakujące, największym zyskiem wśród pierwszej piątki nie jest Bitcoin Cash, mimo że od zeszłego roku zyskał prawie 99,5 procent.

Litecoin YTD

Litecoin YTD

Litecoin stał się zwycięzcą w pierwszej piątce kategorii w pierwszym kwartale 2019 roku, z 300-procentowym wzrostem w stosunku do poprzedniego roku. Od początku roku wartość Litecoin zwiększyła się z 22 USD do 93 USD. Warto również zauważyć, że zarówno Litecoin, jak i Bitcoin Cash mają obecnie mniej więcej taką samą kapitalizację rynkową.

Jakie są Wasze przemyślenia odnośnie aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut? Zapraszam do komentowania.

Komentarze