Newparts akceptuje 7 kryptowalut m.in. Bitcoina i Bitcoin Casha

3 334

Internetowy sklep z częściami samochodowymi Newparts wydał oświadczenie, że zacznie akceptować płatności w siedmiu wybranych kryptowalutach: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Diamond (BCD), Bitcoin Gold (BTG), DashEthereum (ETH), Litecoin (LTC) i Zcoin (XZC). Amerykański dealer, który ma katalog z ponad milionem części samochodowych twierdzi, że kryptowaluty pozwolą mu rozszerzyć zasięgi międzynarodowe.

Dyrektor generalny Newparts, Dano Ramovich, powiedział, że nowa metoda płatności, we współpracy z platformą handlu elektronicznego Shopping Cart Elite, pomoże w szybszym dostępie do części samochodowych równocześnie oferując swoje usługi większej liczbie potencjalnych nabywców.

„Zdecydowaliśmy się umożliwić naszym klientom płacenie za pomocą kryptowalut – otwiera to naszą działalność na rynkach międzynarodowych i pozwala nam szybciej i taniej akceptować i przetwarzać transakcje”, Ramovich w oświadczeniu online

Newparts dołącza do rosnącej listy dealerów samochodowych i innych sprzedawców akceptujących kryptowaluty jako środka płatności, w szczególności BCH. Bitcoin Cash oferuje niezawodne, szybkie i niedrogie transakcje w porównaniu do tradycyjnych sposobów przesyłania pieniędzy. Cars.com, Carbidnow, 6speedonline.com i Sam Pack’s Five Star Ford również zaczęły przyjmować płatności w BTC oraz BCH. Firmy są przychylne nowym walutom, ponieważ jak twierdzą, kryptowaluty stale się rozwijają, a liczba użytkowników wciąż rośnie.

„Płacąc za pomocą kryptowalut, klienci na całym świecie mają obecnie niespotykany dostęp do szerokiego wachlarza części samochodowych. Od teraz Newparts ma dostęp do błyskawicznych transakcji, których przetworzenie zajmuje tylko kilka minut” – powiedział Ramovich.

Bitcoin Cash na świecie

Według katalogu Coinline, BCH jako metoda płatności jest obecnie akceptowany w ponad 210 punktach na całym świecie. Najwięcej sprzedawców akceptujących tą cyfrową walutę znajduję się w Australii, łącznie około 80 punktów.

W zeszłym tygodniu brytyjski browar Brewdog oświadczył, że pozwoli miłośnikom piwa płacić w Bitcoinie i Bitcoin Cashu, gdy otworzy swój outlet w Canary Wharf w dniu 19 października. W Afryce niektóre sklepy w RPA i Kenii również akceptuj BCH.

Bitcoin w Afryce

Na Czarnym Kontynencie płacenie Bitcoinem za używane japońskie samochody, kosmetyki i gadżety elektroniczne staje się normą. W Nigerii Sure Remit pomaga w tańszych transferach gotówkowych. W Zimbabwe pozwala opłacać abonamenty telewizyjne, opłaty uniwersyteckie i import używanych samochód.

Komentarze