Nasdaq uruchamia Nasdaq Digital Assets i przygotowuje się do przechowywania kryptowalut dla instytucji a Kolorado akceptuje Bitcoina

6 299

Nasdaq przygotowuje się do uruchomienia rozwiązania do przechowywania kryptowalut dla instytucji

Urok rynku kryptowalut nadal przyciąga graczy instytucjonalnych pomimo kryptowalutowej zimy 2022 roku. Nowojorska giełda Nasdaq zaczęła przygotowywać się do oferowania usług przechowywania aktywów cyfrowych klientom instytucjonalnym.

Na podstawie raportu Bloomberga Nasdaq stworzył nową grupę, która skupi się na aktywach cyfrowych, zaczynając od usług powierniczych dla Bitcoina (BTC) i Etherum (ETH) przeznaczonych dla instytucji. Nową jednostką Nasdaq Digital Assets pokieruje Ira Auerbach, były szef usług prime broker na giełdzie kryptowalut Gemini.

Auerbach sugerował wcześniej, że adopcja instytucjonalna będzie kolejną główną siłą napędową wzrostu ekosystemu kryptowalut, a druga co do wielkości giełda na świecie jest idealnym miejscem do łatwego i szybkiego przechodzenia z akcji na kryptowaluty.

„Wierzymy, że ta następna fala rewolucji będzie napędzana przez masową adopcję instytucjonalną” – powiedział Auerbach w wywiadzie.

„Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na wprowadzenie tego zaufania i marki na rynek niż Nasdaq”.

Po zatwierdzeniu przez nowojorski Departament Usług Finansowych Nasdaq zostanie opiekunem zasobów cyfrowych i będzie konkurować z firmami kryptograficznymi, takimi jak Coinbase, Anchorage Digital i BitGo.

Według Tal Cohen, wiceprezesa wykonawczego Nasdaq i szefa rynków północnoamerykańskich, „powiernictwo ma fundamentalne znaczenie – po odbyciu powiernictwa możemy zacząć opracowywać inne rozwiązania, oferować usługi egzekucyjne, usługi płynnościowe i myśleć o tym, jak wspierać nowe rynki ”.

Cohen zauważył, że chociaż firma nie planuje obecnie uruchomienia giełdy kryptograficznej, pozostaje to przyszłą możliwością w oparciu o środowisko regulacyjne i konkurencyjny krajobraz. Do tego momentu, zamiast konkurować z firmami takimi jak Coinbase w oferowaniu dostępu do kryptowalut, Nasdaq zainwestował w oprogramowanie, dane i inne oferty oraz zlecił swoje oprogramowanie platformom kryptograficznym.

Działania te zostały podjęte w ramach szerszych wysiłków zmierzających do dywersyfikacji źródeł przychodów poza działalność giełdową, w ramach której przedmiotem obrotu są akcje spółek publicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, podejście Nasdaq do kryptowalut było bardziej ostrożne ze względu na obawy związane z regulacjami, ale gdy zaczyna nabierać kształtu jasność przepisów, otwierają się również możliwości.

„Wiemy, jak działać w ramach reżimów regulacyjnych i nadal wprowadzamy innowacje zgodnie z zasadami ruchu drogowego” – powiedział Cohen.

„Przyjmowanie regulacji w takiej postaci, w jakiej się pojawiają, to coś, co robimy. A instytucje chcą, abyśmy działali w tych ramach.”

Pod rządami Auerbacha i Cohena Nasdaq pozyskuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zasoby, aby zbudować zespół 40 osób dla nowej jednostki Digital Assets do końca 2022 roku.

Kolorado staje się pierwszym stanem, który akceptuje Bitcoina jako płatność podatków

Stan Kolorado w USA właśnie stał się pierwszym stanem, który zaakceptował kryptowaluty do płatności podatków. Gubernator Kolorado Jared Polis ogłosił nowy rozwój podczas Denver Startup Week w poniedziałek.

Według strony internetowej Departamentu Podatków Kolorado (CDR), „kryptowaluta” jest teraz wymieniona jako forma płatności, a transakcje kryptograficzne są obsługiwane przez „Centrum kryptowalut PayPal”.

Zgodnie z zasadami określonymi przez CDR, płatności kryptowalutami będą dostępne tylko na kontach osobistych PayPal, a użytkownicy muszą mieć pełną wartość faktury przechowywanej w jednej kryptowalucie na swoim koncie centrum kryptograficznego PayPal.

Konta firmowe nie mogą obecnie dokonywać płatności w kryptowalutach. Opłata za korzystanie z usługi wynosi 1,00 USD plus 1,83% kwoty płatności. Mogą również obowiązywać dodatkowe opłaty, takie jak opłaty za zakup PayPal lub opłaty za górnictwo/gaz.

Opcje płatności kryptowalutami obecnie obsługiwane przez PayPal obejmują Bitcoina (BTC), Etherum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Ten rozwój sytuacji nie jest zaskakujący, ponieważ gubernator, który został wybrany w 2019 r., jest wieloletnim orędownikiem kryptowalut i jednym ze współzałożycieli Congressional Blockchain Caucus w 2016 r.

Jako ciekawą uwagę na marginesie, gubernator Polis akceptuje składki na kampanię w formie kryptowalut i obecnie zbiera fundusze na swoją kampanię reelekcji, sprzedając niewymienne tokeny (NFTS) po 52,80 USD za sztukę. Od poniedziałku sprzedano 175 NFT od czerwca.

Wcześniej, w 2022 roku, Polis wyraził zamiar dążenia do płacenia podatków od kryptowalut w państwie, co teraz stało się rzeczywistością.

„Jako stan jesteśmy w czołówce innowacji cyfrowych, niezależnie od tego, czy stosujemy technologię blockchain i współdzieloną księgę jako nowy model finansowania, czy po prostu jesteśmy przyjaźni dla konsumenta i upewniamy się, że pozwalamy na tego rodzaju innowacje To zakłóci dotychczasowe praktyki biznesowe i praktyki rządowe, aby uczynić je bardziej wydajnymi” – powiedział Polis podczas wydarzenia w tym tygodniu, zgodnie z Denver Business Journal.

Po tej nowej integracji obywatele Kolorado mogą używać kryptowaluty do płacenia indywidualnego podatku dochodowego, podatku dochodowego od przedsiębiorstw, podatku od sprzedaży i użytkowania, podatku u źródła, podatku odprawowego i podatku akcyzowego.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze