Narodowy Bank Kuwejtu podpisał umowę z firmą Ripple

źródło: pixabay.com
1 733

Nie jest tajemnicą, iż instytucje finansowe wyrażają zainteresowanie wobec produktów firmy Ripple, tj. RippleNet. Produkty Ripple mają za zadanie przyspieszyć procesy w zakresie świadczenia usług finansowych, jak i zmniejszyć koszty transakcji transgranicznych. Kolejną instytucją, która zainteresowała się rozwiązaniami Ripple, został Narodowy Bank Kuwejtu (NBK), największa instytucja finansowa w Kuwejcie. Przyjmując technologię RippleNet, bank planuje wprowadzić jeszcze inne rozwiązania, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu swoich klientów dla transakcji międzynarodowych.

Produkty Ripple, a szczególnie ich prężny rozwój, zachęcają potencjalne instytucje do zasięgniecia po innowacyjne rozwiązania firmy. RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej, co znacznie przyspiesza ogólne procesy operacyjne. Ponadto, obniżony zostaje całkowity koszt transakcji, poprzez wydajne przetwarzanie w sieci płatności. RippleNet zmniejsza wymagania do wysyłania płatności międzynarodowych. Standaryzowana technologia umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między bankami ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain. Nic dziwnego więc, iż banki interesują się produktami Ripple i chętnie próbują wykorzystać tę technologię dla swoich celów rozwojowych.

„Utrzymując pozycję lidera w Kuwejcie, Narodowy Bank Kuwejtu (NBK) nadal oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne w sektorze transferów pieniężnych i stał się pierwszą instytucją finansową w kraju, która uruchomiła „NBK Direct Remit” dla transgranicznych płątności, które wykorzystują rozwiązanie blockchainu firmy RippleNet. Zapewni to klientom bezkompromisowe przekazy pieniężne i szybkie transgraniczne rozwiązania w zakresie przelewów pieniężnych.” – czytamy w oświadczeniu banku

Jak czytamy w oświadczeniu NBK, bank jest największą instytucją finansową w Kuwejcie i cieszy się znaczącym udziałem w rynku lokalnego sektora bankowości komercyjnej. NBK utrzymuje także najwyższe oceny wiarygodności kredytowej banków w regionie oraz czołowych agencji ratingowych na świecie, tj. Moody’s, czy Standard & Poor’s. Współpracę skomentował prezes banku, Dimitrios Kokosioulis. CEO banku ujawnił, iż nowa usługa umożliwi dokonywanie płatności do Jordanii, a bank planuje wkrótce rozszerzyć tą możliwość o kolejne kraje.

Ripple
źródło: pixabay.com

Kuwait Finance House również korzysta z RippleNet

Narodowy Bank Kuwejtu nie jest pierwszą instytucją w kraju, która korzysta z produktów firmy Ripple. Pierwszą firmą był Kuwait Finance House, jeden z największych banków w Kuwejcie. Kuwait Finance House wyraził chęci podjęcia współpracy z Ripple w celu przyspieszenia procesów operacyjnych i transakcyjnych. Firma zainteresowała się produktem RippleNet, podobnie jak Narodowy Bank Kuwejtu. Współpraca firm umożliwiła bankowi realizację płatności międzynarodowych za pomocą technologii blockchain.

Co sądzicie o coraz większym zainteresowaniu usługami firmy Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze