MyEtherWallet: Wymiana na Fiat bez KYC | Fiat Swap

Zaufany, dobrze znany kryptowalutowej społeczności portfel uruchomił zamianę kryptowalut na fiat bez wymogu weryfikacji KYC. MyEtherWallet wraz z partnerem Bity zaoferowali ową usługę bezpośrednio z poziomu portfela, choć nie obyło się bez obostrzeń.Fiat Swap

Przed kilkoma dniami MyEtherWallet (MEW) ogłosił nowo zaimplementowaną funkcję, wymiany kryptowaluty na fiat (Fiat Swap) z partnerem Bity. Jak wiemy, MEW już od jakiegoś czasu oferuje wymianę kryptowalut na fiat przy współpracy m.in. z Kyber Network, Changelly, czy Simplex, ale tym razem jest inaczej.Z Bity postawili na Fiat Swap w formie KYC-less, czyli bez wymogu standardowej weryfikacji KYC, do 5 000 dolarów. Jednakże wypłata tych, ponad 19 000 złotych, nie jest w żadnym razie anonimowa, przy wypłacie następuje pewnego rodzaju weryfikacja danych. Trzeba podać numer telefonu, miejsce zamieszkania, numer i nazwę konta banku, żeby móc wymienić Bitcoina, Ethereum na euro, franka szwajcarskiego.

Partnerstwo

Przy współpracy z Bity, szwajcarskim w pełni uregulowanym i audytowanym brokerem, MEW oferuje wypłatę środków bezpośrednio z poziomu portfela. Nie ma potrzeby skakać pomiędzy giełdami i kantorami, Fiat Swap MEW działa dla użytkowników na całym świecie.

Tylko dzięki Bity, MEW mógł zapewnić taką usługę, a dlaczego? Czytamy w komunikacie MEW:

Bity jest gotowe zaoferować ten rodzaj bramki, KYC-less Exit-to-Fiat, ponieważ jest to zgodne ze szwajcarskim rozporządzeniem o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (AMLA). To, wraz z technologią pomoże zweryfikować dowody własności portfeli, pozwalając Bity zrealizować najprzyjaźniejszy user experience. Natychmiastowy i łatwy, bezpieczny i zgodny z regulacjami.Jak to działa?

Wymiana kryptowalut na fiat, Fiat Swap odbywa się całkiem sprawnie. Oto droga krok po kroku, w celu zlecenia takiej wypłaty:

1. Na pulpicie, głównej stronie (ang. dashboard) naszego portfela wybieramy opcję “Swap” z menu po lewej stronie.Następnie z listy “From” wybieramy kryptowalutę (BTC, ETH), którą chcemy zamienić na fiat, z listy “To” wybieramy rodzaj fiat (EUR, CHF).

Dalej wpisujemy ilość monet, jednostek danej kryptowaluty, wybieramy poniżej obsługę “Bity” i przechodzimy dalej – “Continue”.

2. W następnym kroku jesteśmy zmuszeni podać nasz numer telefonu (i kierunkowy) w celu weryfikacji przez SMS.3. Teraz trzeba podać dane dotyczące konta bankowego, czyli numer IBAN, BIC/Swift kod, czy też numer ABA.4. W punkcie trzecim należy uzupełnić nazwę naszego konta w banku i adres, po tym kliknąć “Submit”.5. Ostatnia rzecz to okienko potwierdzające, weryfikujemy wzrokiem czy wszystkie informacje do przelewu się zgadzają i klikamy “Confirm”.

Brawo, przelew zlecony! Jak Wam się podoba nowa usługa Fiat Swap? Komentujcie poniżej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze