Mosad szuka speca od kryptowalut

Pojawiły się doniesienia, że ​​izraelska agencja wywiadowcza Mosad poszukuje ekspertów w dziedzinie kryptowalut i technologii finansowych.

Lokalne media podały, że państwowa agencja wywiadowcza poszukuje profesjonalistów w dziedzinie technologii finansowych. Czy Mosad może zacząć używać kryptowalut do anonimowych płatności na rzecz agentów lub zakupu sprzętu?

Wiadomość ta została ujawniona 8 sierpnia przez izraelski serwis medialny Ynet. To pierwszy raz, kiedy instytucja otwarcie poszukuje osoby specjalizującej się w kryptowalutach.

Mosad użyje BTC?

Mosad jest odpowiedzialny za zbieranie informacji wywiadowczych, tajne operacje i zwalczanie terroryzmu w Izraelu.

Zgodnie z opisem stanowiska, organizacja poszukuje lidera technologicznego w obszarze fintech i walut cyfrowych. Stanowisko obejmuje prowadzenie, inicjowanie, planowanie i rozwój systemów towarzyszących, wymagane jest 3-letnie doświadczenie w świecie fintech.

Inne stanowiska oferowane przez agencję obejmują konsultanta biznesowego dla zadań, które określono jako „dynamiczne i pełne wyzwań”. Mosad poszukuje również kogoś, kto potrafi opracować unikalne środki do pracy, która obejmuje „planowanie, opracowywanie, produkcję, wdrażanie, pisanie portfeli produktów, szkolenia, zarządzanie metodologią produktów i przeprowadzanie integracji […] złożonych zespołów”.

Czy BTC byłby dobrym narzędziem dla Mosadu?

Wykorzystywanie kryptowalut do anonimowych płatności jest dokładnie tym, co większość krajów, głównie USA, próbuje zdusić w zarodku.

Bitcoin, który w ten weekend ponownie osiągnął 45 000 USD, nie byłby najlepszą opcją, chyba że korzysta się również z usług miksowania. Monero (XMR) byłoby lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma te funkcje wbudowane w blockchain. Oczywiście agencja wywiadowcza nie sprecyzowała, w jakim celu chciałaby wykorzystywać aktywa cyfrowe.

Izraelskie Narodowe Biuro ds. Finansowania Zwalczania Terroryzmu nakazało w ubiegłym miesiącu zajęcie 84 adresów kryptowalutowych uznanych za powiązane z organizacją terrorystyczną Hamas.

Analiza wykazała, że ​​islamska grupa terrorystyczna wykorzystywała liczne kryptowaluty, w tym tether, bitcoin, ethereum, dogecoin i inne, w ramach portfeli o wartości ponad 7,7 miliona dolarów w aktywach cyfrowych.

Komentarze