Kopalnia powiązana z Hyundai zhakowana

931

Celem Ataku stała się kopalnia należąca do platformy blockchainowej HDAC (Hyundai Digital Asset Currency), powstałej przy wsparciu Hyundai BS&Co. Kopalnia tymczasowo wstrzymała wypłaty środków. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, tj. 24 maja i wzbudziło spore kontrowersje w środowisku Hyundai’a

Południowokoreański portal Token Post donosi, że atak hakerski stał się możliwy z powodu znalezienia luki na serwerach kopalni projektu. Eksperci z HDAC ogłosili, że podejmują niezbędne kroki, aby poradzić sobie z obecną sytuacją. Zespół oświadczył, że wszystkie szczegóły dotyczące włamania zostaną podane po przywróceniu działania systemu.

W kopalni HDAC jest  299 górników, zespół Hyundai Pay szacuje, że atak najprawdopodobniej dotknął większość z nich, choć w chwili obecnej nie może podać dokładnych szczegółów.

Hyundai i blockchain

Oddziałem odpowiedzialnym za opracowanie platformy HDAC z ramienia Hyundai BS&C jest Hyundai Pay jednak, zespół Hyundai Pay odcina się, od działań kopalni HDAC i neguje ich związek z włamaniem.

„Kopalnia HDAC nie ma powiązań z Hyundai Pay i jego przedsięwzięciami. Zespół Hyundai Pay nie posiada żadnej wiedzy o naruszeniu bezpieczeństwa i nie ingeruje w działania kopalni. Sam łańcuch blocków HDAC nie ma żadnego wpływu na atak.” – powiedział rzecznik Hyundai Pay

Hyundai aktywnie uczestniczy w rozwoju technolgii blockchain z wizją adaptacji transakcji w sektorze finansowym i szeroko pojętej komercjalizacji. Platforma HDAC ma stworzyć nowe zaufane środowisko, pozwalające konsumentom płacić tylko za faktyczne zużycie energii elektrycznej i wody itd.. Technologia ma umożliwić  weryfikację stron transakcji, bez konieczności zaufania do scentralizowanych firm. HDAC  stawia sobie za cel zdominowanie mikropłatności dokonywanych w środowisku Internet of Things. i przetwarzanie 1000 transakcji na sekundę.

Wzmożona aktywność hakerów

W ostatnim czasie hakerzy wzmożonymi swoją aktywność W zeszłym tygodniu 18 maja  doszło do ataku na sieć Bitcoin Gold (BTG)Charlie Lee założyciel Litecoina zauważa, że: „hakerzy mogą ponawiać swoje ataki na małych projektach kryptowalutowych opartych na algorytmie PoW Equihash, bo mogą wykorzystać swoją moc obliczeniową gdzie indziej.  Kryptowaluty o wysokiej mocy obliczeniowej sieci takie jak Bitcoin i Litecoin są bezpieczne.”

Komentarze