Mining BTC | Koniec zakazu kopania bitcoinów w Chinach

3 499

W tej chwili cały pro wzrostowy sentyment na rynku bitcoina i kryptowalut zdaje się pochodzić z Chin. Jeden informator z branży właśnie ujawnił, że w przeciwieństwie do wcześniejszych raportów, mining BTC w Chinach nie będzie zakazany. Fakt jest taki, że kopanie bitcoinów zniknęło ze sfinalizowanej wersji listy działań przemysłowych, które centralny planista Chin ma zamiar wyeliminować.

Koniec zakazu wydobywania bitcoinów w Chinach

Kilka godzin temu pojawiło się na Twitterze oświadczenie @DoveyWan, w którym zawarto stwierdzenie, że mining BTC i innych kryptowalut zniknął z listy branż, które Pekin zamierzał zablokować.

6 miesięcy temu CT krzyczał o „Chinach zakazujących wydobywania bitcoinów”, kiedy departament planowania chińskiego opublikował rozmytą „wytyczną”. Oficjalna wersja została wydana: wydobywanie kryptowalut jest usuwane z kategorii „do wyeliminowania”. Przesłanie jest tutaj bardzo wyraźne.

https://twitter.com/DoveyWan/status/1191935377692598273

Na początku tego roku South China Morning Post poinformował, że Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) ujawniła projekt wykazu działań przemysłowych, które zamierzała ograniczyć lub zakazać. Wydobywanie bitcoinów i kryptowalut było wstępnie umieszczone na tej liście.

Najwyraźniej komisja uznała, że mining BTC nie należy do żadnej z wymienionych kategorii i nie powinien być zabroniony w Chinach. Oznacza to również, że nie będą podejmowane ciągłe wysiłki w celu utrudnienia branży poprzez ograniczenie dostępu do energii elektrycznej.

Władze prowincjalne mogą ustalać własne zasady dotyczące tej praktyki. Ogólnie rzecz biorąc, wiadomości te zdecydowanie dodają bitcoinowi i kryptowalutom pro wzrostowego sentymentu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej NDRC stwierdziła, że do wstępnej wersji projektu dodano 2500 sugestii, ale żadna nie była związana z wydobyciem bitcoinów. Tłumaczenie oferuje następujące uzasadnienie włączenia lub eliminacji;

W okresie przeglądu otrzymano ponad 2500 opinii i sugestii z różnych kwartałów. Po dokładnym przestudiowaniu i studium jeden po drugim większość z nich została adoptowana i wchłonięta. Głównymi przyczynami nieprzyjęcia są te, które nie są zgodne z przepisami ustawowymi i wykonawczymi lub odpowiednimi politykami, nie odpowiadają ogólnym interesom rozwoju przemysłowego i nie są zaawansowane technologicznie.

Jaka jest Wasza opinia odnośnie najnowszych doniesień z Chin? Czy wiadomość o tym, że mining BTC zniknął z listy działań do zablokowania w Chinach rzeczywiście odbije się na kursie kryptowaluty? Zapraszamy do dyskusji.

Jeżeli interesuje Was mining BTC, zapraszamy do lektury ostatnich newsów w tym temacie tutaj.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze