Mike Novogratz: Rynek kryptowalut znacząco zyska w 2019 roku

źródło: pexels.com
3 336

Mike Novogratz, założyciel Galaxy Digital i były partner banku inwestycyjnego Goldman Sachs, udzielił wywiadu dla agencji prasowej Financial Times, w którym poruszył temat aktualnego stanu rynku kryptowalut oraz jego przewidywań, co do przyszłości walut cyfrowych. Novogratz powiedział, iż w 2019 roku kryptowaluty znącząco odbiją dołki cenowe, dzięki wejściu firm instytucjonalnych na rynek kryptograficzny.

Novogratz stwierdził, że w 2019 roku ceny kryptowalut powinny wrócić do stanów z początku 2018 roku. Stanie się to dzięki zaangażowaniu wielkich korporacji oraz firm instytucjonalnych. Prawdopodobnie miał na myśli przyszłych klientów platformy Bakkt, która powstała przy współpracy nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) i świadczyć będzie kontrakty terminowe na kryptowalucie Bitcoin.

Według niego, nowi inwestorzy instytucjonalni mogą wejść w ciągu trzech do sześciu miesięcy do przestrzeni krypto. W pierwszym lub drugim kwartale 2019 roku, rynek dostrzec by mógł lawinę pieniędzy wpływającą na rynek kryptowalut. Według byłego partnera Goldman Sachs, tylko jeden ważny gracz musi zainwestować w przestrzeń, aby inni zdecydowali się przyłączyć i wnieść mnóstwo kapitału na rynek. Jednym z takich graczy jest oczywiście bank inwestycyjny Goldman Sachs, który zainwestował w firmę Circle, a ta nabyła giełdę kryptowalut Poloniex w lutym 2018 roku. Firmy typu venture capital wciąż inwestują w tę powstającą technologię, co widać na przykładzie dziesiątek rund finansowania skupionych na kryptowalutach start-upach, które stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Novogratz i prognoza cen kryptowalut

We wrześniu br., Mike Novogratz udzielił wywiadu dla programu „Fast Money” CNBC, w którym opowiedział o swoich przewidywaniach dot. cen na rynku kryptowalut. W wywiadzie, Novogratz powiedział, iż Bitcoin osiągnie 10000$ do końca 2018 roku. Był to okres, w którym cena Bitcoina wahała się w okolicach 6500$. Mike podczas rozmowy z CNBC zwrócił uwagę na fakt, że wiele znanych instytucji wciąż wykazuje zainteresowanie branżą kryptowalut i uważa to za główny bodziec, który popchnie kryptowaluty na nowe szczyty cenowe i kapitalizacyjne.

Pomimo niedawnego krachu na rynku kryptowalut, Mike nadal pozostaje uparty co do swoich prognoz. Jego zdaniem rok 2018 był dość trudny dla rynku, ale przyszłość wygląda obiecująco. Przyznaje jednak, że rozpoczęcie działalności kryptograficznej podczas panującego rynku niedźwiedzia, może być bardzo dużym wyzwaniem dla jego firmy, Galaxy Digital. Wynika to głównie z niepokoju wynikającego ze spadku cen rynkowych oraz odwrócenia się części inwestorów w stronę innych rynków finansowych.

Co sądzicie o słowach Novogratza? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze