Mike Novogratz: GlobalCoin nie będzie konkurencją dla Bitcoina

Kryptowalutowa społeczność z pewną niecieprliwością oczekuje „facebookowej” wirtualnej waluty. Wkroczenie do tego środowiska takiego potentata, jakim jest firma Marka Zuckerberga, może przynieść wiele zmian. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy GlobalCoin nie stanie się poważnym rynkowym rywalem najstarszej kryptowaluty, czyli Bitcoina (BTC). Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, nie zgadza się z takim przypuszczeniem i uważa, że nie będzie on konkurencją dla Bitcoina.

FB coin

W wywiadzie udzielonym dla CNBC, Mike Novogratz, kryptowalutowy byk i CEO Galaxy Digital, wypowiedział się na temat obecnej sytuacji branży kryptowalut. Według niego, kryptozima dobiegła końca, a GlobalCoin nie będzie stanowił konkurencji dla Bitcoina. Twierdzi, że każdy ma swoja „własną” wersję Bitcoina, ale tylko oryginalny BTC stał się dotychczas nośnikiem wartości. Porównał jego sytuację do złota.

To jest trudne, ponieważ istnieje tylko jeden nośnik wartości tego typu. Jest nim złoto. Ciężko, aby coś było wartościowe, tylko dlatego, że jest coś warte. Prawie wszystko inne się od tego odróżnia. Na przykład, udziały Ubera mają pewną wartość, bo ludzie go używają. To, co zrobił Bitcoin, jest wyjątkowe.

GlobalCoin

Mike Novogratz podał także argumenty przemawiające za brakiem zagrożenia pozycji Bitcoina ze strony GlobalCoin. GlobalCoin będzie prawdopodobnie stablecoinem, związanym z wartością dolara amerykańskiego bądź lokalną walutą kraju, który zezwoli na jego użycie. Będzie korzystał również z prywatnego, scentralizowanego łańcucha bloków, zarządzanego i kontrolowanego przez przedsiębiorstwo. Z tego powodu nie może być postrzegany jako bezpośrednia konkurencja dla Bitcoina czy innych cyfrowych walut peer-to-peer. Dodał jednak, że Facebook coin będzie bardzo ważny dla firmy i całego ekosystemu kryptoaktywów.

Kryptowaluty będą częścią przyszłości Facebooka. Jednakże, ten coin będzie stablecoinem i będzie używany do płatności. Bitcoin, z drugiej strony, nie będzie walutą używaną do płatności – będzie nośnikiem wartości, tak jak złoto. Jeśli na prawdę uważasz, że Bitcoin będzie nośnikiem wartości, to wszystkie inne (krytpowaluty) będą musiały znaleźć swoje przeznaczenie.

Trudno się z nim nie zgodzić – ale może ktoś z Was ma inne zdanie? Zapraszam do dyskusji!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx