Mike Kayamori: BTC osiągnie nowe ATH do końca 2019 r.

2 053
Chyba wszystkie osoby interesujące się rynkiem kryptowalut oraz śledzące ostatnie wydarzenia zadaje sobie pytanie, czego możemy spodziewać się dalej – zarówno w najbliższej przyszłości, jak i w ciągu nadchodzącego roku. Czy osiągneliśmy ostatnią linię wsparcia i nie musimy już obawiać się gwałtownych spadków cen? A może to jeszcze nie koniec? W wywiadze udzielonym na antenie Bloomberg Markets, CEO giełdy kryptowalutowej i firmy FinTech Quoine Mike Kayamori odnosi się do listopadowego załamania oraz dzieli się swoimi predykcjami.

predykcje, quoine, trend, Kayamori

Mike Kayamori to współzałożyciel i CEO japońskiej firmy technologicznej Quoine, zajmującej się m. in. prowadzeniem platformy kryptowalutowej Liquid. 4 grudnia udzielił wywiadu stacji Bloomberg Markets: Asia. Wypowiadał się na temat ostatniego załamania na rynku cyfrowych walut, regulacji rynkowych, konsolidacji, Security Token Offerings (STO) oraz przyszłych trendów i poziomów cen. Według niego, Bitcoin może osiągnąć nowe ATH do końca roku 2019, jednak w najbliższym czasie nie przewiduje odbicia. Nastroje w krypto środowisku mogą poprawić się dopiero po nowym roku – w ostatnich dniach 2018 r. nie powinno zdarzyć się nic na tyle istotnego, aby ceny wróciły do dawnego poziomu.

Co nam przyniesie rok 2019?

Na początku 2019 mogą zaś nabrać nowego rozpędu. Jak zauważył Kayamori, chociaż wielu uważało 4000$ za ostatnią linię wsparcia dla BTC tej zimy, nie zdołał on utrzymać takiej wartości nawet w listopadzie. Analizując przeszłe ruchy rynkowe oraz dzisiejszą sytuację, twierdzi, że „dno” jest już blisko. Potwierdza to także presja „opłacalności” oddziaływająca na górników cyfrowego złota.

 Kiedy spojrzymy na historyczne dane i trendy oraz na to, co dzieje się teraz, to myślę, że dno jest blisko. (…) Jeśli wystarczająco dużo krypto górników wypada z biznesu, to znaczy, że punkt równowagi jest niedaleko. Jeśli popatrzymy, jak rynki wystrzeliwują, raz w dół raz w górę, można prawdopodobnie podejrzewać, że jest już blisko dna.

A jak Waszym zdaniem będzie kształtować się rynek cyfrowych walut w nadchodzącym roku 2019? Czy rzeczywiście możemy liczyć na nowe ATH oraz linię wsparcia na poziomie niewiele niższym niż 4000$? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze