Zobacz, co Mike Bloomberg chce zrobić dla branży kryptowalut!

1 966
Michael Bloomberg, amerykański kandydat na prezydenta opracował reformę finansową, która jasno określa kontrolę regulacyjną nad kryptowalutami. Co się za tym kryje? Zobaczcie sami.

Były, wieloletni burmistrz Nowego Jorku ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej w listopadzie 2019 roku. Wczoraj zaś, we wtorek w ramach kampanii wyborczej obwieścił plan reformy finansowej w kraju. Nie omieszkał wskazać w nim przyszłości kryptowalut i m.in. napisał, że propozycja zakłada “zapewnienie jasnych ram regulacyjnych dla kryptowalut”. 

Mini Mike

Bloomberg przede wszystkim skupia się w swojej reformie na ochronie użytkowników. Jej treść mówi o rejestrowaniu wszystkich transakcji finansowych w centralnej bazie i wymaga od instytucji pełnej kontroli nad ryzykiem. Propozycja zakłada wzmocnienie amerykańskiej agencji zajmującej się ochroną praw konsumentów (CFPB). Ponadto zaleca się uruchomienie piaskownicy regulacyjnej dla start-upów z branży.

Kryptowaluty stały się grupą aktywów wartą setki miliardy dolarów, mimo że oko regulatora patrzy na nie nieprecyzyjnie i fragmentarycznie. Co by wspaniałego nie stało za blockchainem, bitcoinem i ICO, ogrom hajpu wywołuje oszustwa i malwersacje – czytamy w dokumencie. 

Ramy regulacyjne, wg planu Bloomberga, miałyby określać jasno agencje, instytucje odpowiedzialne za regulacje oraz ich zasady funkcjonowania na tym rynku. Poza tym projekt doprecyzowałby kwestię tokenów i kiedy one stają się papierami wartościowymi. System podatkowy miałby być także ściśle zdefiniowany.

I love Crypto

Mike Bloomberg jest jednym z niewielu kandydatów, który poświęca kryptowalutom nieco więcej uwagi w swoich planach. Donald Trump, kandydat Republikanów już jakiś czas temu oznajmił, że nie kocha kryptowalut, o czym zresztą możecie przeczytać na BitHubie.

M. Bloomberg jest jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi. Według magazynu Forbes, jego majątek wynosi ponad 50 miliardów dolarów, a Trumpa, wg szacunków, zaledwie kilka miliardów. Mike jest również większościowym udziałowcem w jednej z największych agencji prasowych o tematyce finansowej na świecie.

Co sądzicie o reformie finansowej Bloomberga? Kto wygra listopadowe wybory w Stanach Zjednoczonych? 
Komentarze