Microsoft wspomoże platformę Nasdaq Financial Framework

źródło: pexels/pixabay
739

Microsoft ponownie wdraża innowacyjne rozwiązania technologii blockchain, aby wspomóc platformę Nasdaq Financial Framework (NFF). W celu przyspieszenia działań NFF,  firma integruje produkt Microsoftu, tzw. Azure Blockchain. Nasdaq zauważa możliwość dla blockchainu do zarządzania dostawą, płatnościami i rozrachunkiem transakcji, które mogą znajdować się w zapisie blokowym z różnymi rodzajami płatności.

Nasdaq zaprojektował i wypuścił Nasdaq Financial Framework (NFF) w 2016 r. Konstrukcja platformy opiera się na jednym rdzeniu operacyjnym, który zasila szeroki zakres aplikacji biznesowych i usług w całym cyklu trwania handlu, umożliwiając klientom Nasdaq łatwe dodawanie, usuwanie i zmienianie strategii, bez ponoszenia zbędnych kosztów i złożoności związanych z infrastrukturą spółki.

„W miarę jak kolejne branże przechodzą na rynek technologii i struktur rynku kapitałowego, widzimy potencjał technologii blockchain do zapewnienia wartości w bezpiecznym, bezstratnym i natychmiastowym dopasowywaniu kupujących i sprzedających” – powiedział rzecznik Nasdaq, Tom Fay

Azure zapewni wysoce bezpieczną współpracę i komunikację między podstawową infrastrukturą NASDAQ Framework, oprogramowaniem i klientami, wykorzystując innowacyjny system Azure do wykonywania transakcji i zatwierdzenia kontraktów terminowych.

Microsoft, a blockchain do ochrony danych osobowych

Microsoft zamierza przekształcić produkty oparte o blockchain w zupełnie nową firmę, jak wynika z nowego dokumentu, opublikowanego na początku października br. Dokument ten stwierdza, że ​​programiści firmy planują dwa nowe produkty, które kontrolują dane użytkownika, a zarazem tworzą cyfrową tożsamość klientów. Obydwa produkty będą tworzone na podstawie zdecentralizowanej tożsamości (DID). „DID to wygenerowane przez użytkownika, unikatowe ID oparte na zdecentralizowanym systemie. Posiada unikalne cechy, takie jak większa pewność niezmienności, odporność na cenzurę i unikanie manipulacji danymi. Są to kluczowe atrybuty każdego systemu identyfikacji, który ma jednocześnie zapewniać kontrolę użytkownika oraz prawo własności”, wynika z oficjalnego dokumentu Microsoftu.

Według opisu produktów, pierwszym z nich jest zaszyfrowany, osobisty magazyn danych składający się z prywatnych urządzeń użytkownika i pamięci masowej przechowywanych w chmurze oferowanej przez Microsoft za pośrednictwem platformy Azure.

Co sądzicie o działaniach Microsoftu? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze